Anete Kruusmägi 20. detsember 2013 07:00
Erkki Sarapuu ja Kadri Pikhof läksid uisutrenni.

"Kuna minu suuruses meesteuiske polnud, pidin kandma naiste uiske. Nende ehitus on vist veidi teistsugune kui meeste omadel. Natuke pigistas," meenutab Erkki Sarapuu esimest trenni. Üldjoontes võis tema sõnul jääharjutusega aga rahule ajada. "Luud-kondid jäid terveks, mõned üksikud sinikad – seega: läks hästi."

Raadiohääle ja telesaatejuhi Erkki Sarapuu ja "Seitsmeste uudiste" reporteri Kadri Pikhofi uisutrennide eesmärgiks on saada TV3s näidatava Sotši olümpiamängude iluuisutamise ülekande ajaks selgeks lühikava. Aega on neil selleks kolm tundi, treeneriks Anna Levandi. "Põhiline, et see oleks muusikasse ja kindlasti mitte keeruline, sest ega ma võlur ei ole," räägib Levandi.

"Inimesed harjutavad aastaid, et midagi õppida," selgitab treener, miks televaatajal midagi keerulist oodata ei tasu.

Esimeses trennis uuris Levandi, mida õpilased oskavad, üheskoos õpiti kukkumist ja tagurpidisõitu.

"Alguses neile tundus, et ha-ha, milleks kukkuda, aga siis nad said aru, et õigesti kukkuma õppimine on nende enda huvides – et nad end ei vigastaks," ütleb treener.

Õigesti kukkumine tähendab külje peale kukkumist, mitte kätele ega põlvedele. Järgmine kord kohtutakse täiskasvanud harrastajate trennis, kus hakatakse õppima juba päris asju.

Miks aga otsustasid Sarapuu ja Pikhof tutvuda just iluuisutamisega?

"Sest see on uus väljakutse ja mulle meeldivad uued põnevad asjad. Miks mitte elu jooksul ära proovida võimalikult palju toredaid asju. Külge mööda see mul maha ei jookse. Teine asi on, et see on ka selline mõnus füüsiline liigutamine," lausub Sarapuu.

Pikhofile on iluuisutamist alati telerist vaadata meeldinud, ehkki ta ise pole küll varem jääle sattunud. "Jalad hakkasid ikka all värisema," tunnistab reporter.

Sarapuu on iluusuisutamist samuti varem vaid telerist näinud. Nooruspõlves proovis ta küll mõned korrad hokit mängida. Peale selle on ta uiskudel liuglemist harjutanud kunagisel iga-aastasel muusikud-DJd versus poliitikud-sportlased hokiturniiril. Tõsist hokitrenni ta oma sõnul siiski teinud pole.

Levandit rõõmustab õpilaste positiivsus, huvi ja tahe. "Noormees on päris tubli, tal on hea tasakaal ja koordinatsioon, ta on julgem, ta hakkas kohe libisema ja asju proovima," sõnab Levandi. Pikhof on tema meelest rohkem krampis, aga tahe õppida olevat ka temal täitsa olemas.

Levandi võttis vaatamata oma tihedale graafikule õpetajatöö vastu, kuna tema huvides on teha kõik, et Eesti iluuisutamine aina paremaks läheks: "Loomulik, et kui TV3 hakkab iluuisutamist üle kandma, siis ma üritan aidata nii palju, kui oskan."

Kommentaarid  (6)

Ants Rannula 21. detsember 2013 07:34
Milline vahe on naiste ja meeste uiskudega? Ainult seks.orietatsioon segab liikumist!
. 20. detsember 2013 21:08
vabandan oma teadmatuse pärast aga millegi pärast tundub mulle see, et "mees" on pede wurfi(st.nägu).
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS