Inimesed

Eri Klas: On kurb mõtelda, et kangelasi ei mäletata (69)

LISA KOMMENTAAR

Kokkuvõte 20. detsember 2013 05:24
Kes seda jutumeest usub peab ikka väga rumal ja kogenematu olema...
aga Palusalu kuju viskasite 19. detsember 2013 14:38
Kaarli kiriku kõrvalt lausa prükkale, ta häiris teie kõrget ja suurt MINA .
Seda ei unustata. Tembeldate teda Ljosaks ja Ljonjaks et end hästi tunda,aga see ei muuda asja.
Palusalu te ei saa muuta olematuks.Ja oma tegemisi ka mitte
mm 19. detsember 2013 14:33
Väga paljud lõpetasidki laagrites,aga jäid põhimõttekindlateks inimesteks.Palusalu ei kiittnud kehtivat võimu,ega esinenud Võidu väljakul.Istus vangis ja hiljem töötas"Parketis"
to mm 19. detsember 2013 12:48
kui tolleaegsed heliloojad ja filmimehed poleks selliseid laule kirjutanud ,siis oleks nad tembeldatud riigireeturiteks ja nad oleks oma elupäevad lõpetanud siberis.Ka praegu ei tohi sa ikka päris oma riigi vastu astuda,sa pead täitma põhiseadusest tulenevaid kohustusi.Kui hakkad eesti riiki laimama ja selle vastu töötama ,kui küll siberisse pole võimalus saata,aga kurjategija oled sa küll.Ükskõik millise korraall elad tuleb sul alluda sellele,mida tegelikult mõtled on iseasi.
mm,kas mäletate,kuidas me Võidu väljakul õpetasime ameerika 19. detsember 2013 12:32
imperialistidele seda õiget ellusuhtumist .Mis aastanumber siis oli ja loodame,et meie peremehed selle suupruukimise pärast meiega hirmus kurjad ei ole, ei nemad unustanud ole .
Ajad olid ilusad.
v.a. Eri Klas ,tõelised eestlased,need,kes vudisid juutidelt rekvireeritud kulla kõlina saatel 19. detsember 2013 12:28
oskavad tänagi sõimata Ernesaksa selle eest et,ta kirjutas Moskvas ravil olles laule,et ta hoidis e e s t i k e e l t ja e e s t i v a i m u
Stalini eluajal oli igaühe püha kohus Stalini õigete otsuste kiitmine ,kui ei soovinud tervist parandada Kolõmal.
juhus 19. detsember 2013 11:20
mu isamaa on minu arm - on jube nutulaul! Võibolla on selles põhjus.
mm 18. detsember 2013 18:20
Kui rääkida Eesti rahva tõelistest suurkujudest,siis on nad unustatud.Ernesaks,kiidulaulud Stalinile ja Leninile,Tormis ja tema "surematu" kantaat Lenini sõnad.Meeskooril oli vähemalt julgustt
lugu laulupeol esimesel esitusel läbi kukutada.Suur filmimees Kiisk,oma rahvakangelase Kingisseppa lugudega.Eri Klasi sõber Jaan Talts,kes enne LA olümpiat Võidu väljakul ,autokastist sütitava kõne pidas,eesmärgiga poikoteerida mänge.Mälu on lühike sm. Klas?

Gloria 18. detsember 2013 10:48
to inglismaalt,kuidas te rumal saate seal elada kui te ei oska kirjutadagi,täiesti imestan.
On tõesti kurb, et ei mäletata ajalugu 18. detsember 2013 00:07
Kahjuks manipuleeris maestro Eri Klas ERR-i Ringvaate saates avalikult eesti rahvaga. Nimelt G. Ernesaks kirjutas kuulsa laulu "Mu isa maa on minu arm" Moskvas kui Ernesaks oli sinna viidud psühiaatrilisele ravile peale pommi plahvatust. Praeguses Moskva eesti saatkonna majas anti talle esimest korda see Lydia Koidula luuetuse, millest valmis see imeilus lugu. Kahjuks Eri Klas on juba väga vana ja ei suuda mäleta enam olulisi asju, mis on äärmiselt muidugi kurb.
Mu isamaa... 16. detsember 2013 21:54
En ole virolainen, mutta kannatan ilman muuta Klasin ehdotusta. Ernesaksille oma puisto tms. Onhan hänen patsaansa laululavalla, joten kyllä häntä hieman on muistettu. Mutta eikö nimikkokatu tai -puisto olisi paikallaan.
peeter 16. detsember 2013 18:58
Kultuuriminister oleks pidanud kohal olema-----ja mõni valitsusest veel.
ove 16. detsember 2013 16:34
Haige riigi tunnused on meil täiega olemas.pole oma raha ,oma hümni,oma Eestipärast valitsustki...Kõik see valitsus vahib vaid suu ammuli Brysseli poole ja on tõesti trampinud vanad väärtused ja nende tegijad jalgade alla...Eesti hümn peabki olema Ernesaksa MU ISAMAA ON MINU ARM...Niikaua kui seda pole ei usalda mina oma riiki....
peka 16. detsember 2013 14:05
Eesti ainukesed kangelased onänane valitsuskoalisatsioon ja nemad juba ennast ei unusta !
Neiu 16. detsember 2013 13:13
Issand kui ilus artikkel, lugesin ja meel nii kurb, see kõik on tõsi. Ennem tuleb Saagimi tänav kui Ernesaksa .
ants 16. detsember 2013 10:40
Lp. Eri Klas! Mäletame teid ja teie ema Anna Klasi ja räägin teist oma lastelastele ka. Ärge muretsega,elu on ilus!

tõehetk 16. detsember 2013 10:35
Praegused võimupoliitikud ei ole orienteerunud rahvuslikele väärtustele vaid rahale. Eesti NSV-st tulev positiivne osa kui ka taasiseseisvumisega seotud isikud on mutta trambitud ja kohati haigeks tunnistatud.Meenutame , milline klapperjaht käis Rüütli isiku suhtes, kui too presidendiks pürgis ja ka hiljem.Savisaarest pole mõtet rääkidagi.Ajalugu on võltsijate poolt nii ümberkirjutatud, et need kes enne iseseisvumist põõsas olid, on nüüd suured kangelased.Vaenulikuse avalöögina võttis too seltskond eeskuju punastest komissaaridest ja hakkasid oma rahvast nende kodudest välja küüditama.Rahvavaenulik omandireform lõhestas Eesti ühiskonna ja sellele lisatakse ka nüüd, 22a. hiljem hagu juurde.Nagu poleks veel küllalt , kuidas laia pärijateringiga on eesti kodu laastajad saavutanud maksimaalse.Hoopis eraldi peatükk on ümberasujate Eestisse jäänud omandiga, mis on ebaseaduslikult omastatud eriti suures ulatuses ja vaatamata sellele, et kõik ümberasujad olid Saksa riigilt kompensatsiooni saanud siinse vara eest.Saksa arhiivide suletus andis selleks võimaluse.Kui skeemitajad Valitsuse tasemel said järjest rohkem teada hüvitise maksmisest , mida tõestasid Saksa arhiividokumendid, siis pakuti kunagistele füüreri kummardajatele võimalust Saksa riigilt saadud raha tagasi maksta, mis on nüüd vormistatud Vabariigi Valitsuse määruse eelnõuna ja mis on Linnade Liidult ja Keskkonnaministeeriumilt leidnud vastuseisu, sest määruse kohta puudub õiguslik analüüs ja selle tagajärjed. Millest selline soosivus selle seltskonna suhtes, kus silmagi pilgutamata varastatakse seniste heausklike inimeste vara, kes on nendesse majadesse aastate pikku investeerinud ja mille väärtus on kümnetes, kui mitte rohkem, kordades tõusnud.
Arvo 16. detsember 2013 10:22
To Arvole kijutaja,sinu harimatu vargaga mina üks riik ei ole.Kes tunneb süümepiinasid,ei julge isegi oma nime avaldada ja kirjutab kaks korda ühest ja samast I P-st. Ah-jaa,härr Klas,kas mäletate kui kunagi ajakirjandus tegi vanapapit maha.Lihtsalt ei taha neid alandavaid lauseid uuesti päevavalgele tuua.Võibolla ongi asi selles.
juhan 16. detsember 2013 09:58
Kurb on,et kangelaste mälestusmärgid hävitati,Kopli surnuaed,mõned kommunistid võinuksid päästa Palusalu külma maa turismireisist,ise olid kuulsused,sama ka muusikutega juhtus,
miks siis eestlased ei mäleta ? 16. detsember 2013 09:57
kuulakem nende kirumist ja sõimu- mäletavad ikka küll.
esti rahvas pole vähemalt Ernesaksa ja Tammsaare kujuga miskit ülimalt peent ette võtnud nagu Palusalu omaga. Seegi hea.
lihtne mees 16. detsember 2013 09:23
Härra Klasil igati õigus. Kõige rohkem teeb aga kurvaks haritud harimattus.
to Alar 16. detsember 2013 09:22
kui sa kirjutad Hernesaks, siis see pole Laulutaat Gustav Ernesaks..sa pole toenaoliselt kuulnudki Ernesaksa nime ega tea uhtki ta lugu.uskumatu
Inglismaalt 16. detsember 2013 09:16
oli kunagi Urmas Ott, kes tegi oma aastalopu saates tagasivaate loppenud aastale, keda meie hulgas enam pole...elades siis veel Eestis, oli jahmatus suur, et see vii toonon meie hulgast lahkunud.vahel tegi Vahur Kersna ikka mone tahtpaeva puhul tagasivaate kadunudvkuulsa inimese elust mone saate.pole enam kursis, mida ETV veel uldse naidatakse...mis siin imestada, jui noorem polvkond ei tea, ega tunne kirjanikke, kunstnikje, dirigente elusastki peast, raakimata surnutest.pange Arvo Pardi foto ules ja kusige, kes see on? voi E.Viiralt. .., raakimata Krossist voi Tuglasest.
mari 16. detsember 2013 09:04
See tuleb harimatusest. Inimene ei saa tegelikult arugi, milline töö on saavutuste taga.

urmas 16. detsember 2013 08:40
Köik unustatakse, kedagi ei mäletata!
1932 16. detsember 2013 08:34
#„Ma tahan, et seda mõistetakse," ütleb Eri Klas eelneva kokkuvõtteks ja küsib: „Kus on Ernesaksa tänav, kus on Ernesaksa puiestee?"#
Pealtnägijas on selle eest suliarst Ernesaksa saade tihti.
Mäletame siiski 16. detsember 2013 07:59
Minu laps õpib 6. klassis ja teab väga hästi, kes on Gustav Ernesaks. Selle kuue kooliaasta jooksul on ta õppinud hindele vastama tema elu ja loomingu lugu kindlasti mitu korda erinevates klassides. Kuigi tean ja mäletan ka mina, usun, et tema teab isegi rohkem. Kindlasti oleneb ka õpetajast, aga selles koolis on laulmine ja koorilaul au sees ja laps räägib Ernesaksast küll aupakliku õhinaga.
just 16. detsember 2013 06:44
Mitte ainult tänav, peaks olema Ernesaksa päev nagu arenguriikides kombeks,
kurb.... 16. detsember 2013 06:32
...aga tõsi, Tõesti tuleb vaadata sinna ülespoole...Kultuuriminister oli kõige muuda ametis.....
kasvataja 16. detsember 2013 06:28
Groteskne ja vaimuvaene on see , keda tänapäeval meedia vahendusel üldse kangelaseks haibitakse: superstaar, tippmodell , su nägu kõlab tuttavalt...
Paljud koolid ja kodud võiks ka rohkem aidata noortel vahet teha päriskulla ja kassikulla vahel.
To Tige Kala 16. detsember 2013 05:31
miks sa kritiseerid maestrot?Tänu Klasile sai alguse allkirjade kogumise kampaania Muatpeade Maja allesjätmisele tallinna linnale,s.t.meile kõigile,kui poleks olnud tema algatust,olekski see suurepärase akustikaga maja läinud mingitele aferistidele.
MUSKETÄR 16. detsember 2013 03:41
Süüdlast pole aja kaugelt otsida, meid juhib rahajumal. Inimesed pürgivad rahajumala toel edasi, lootuses jõuda haljale oksale ja kui jõuab kätte vanadus ning halast oksa pole, siis on piinlik ja häbi tunnistada tühja elatud elu pärast.

hmm 16. detsember 2013 02:05
kle äriklass .... sorry ERI klas(s).
Kas sinu mõistus tõesti arvab,et inimestel on aega meeles pidada mingit tegelast kes on surnud ning mädaneb seal maamullas..... Inimestel on endal nii palju probleeme ja muresid,et mingi võõras inimene ei tule meeldegi. Isik võib mäletada kaua ,kuid rahva mälu on lühike.
Kurb on 16. detsember 2013 00:33
tõesti,et päris rahvuskangelasi ei mäletata.See eest mäletatakse imehästi neid kes Eesti Vabariigi taasiseseisvumisel pangad tühjaks riisusid ja riigi vara omale ärastasid.Neid on ka selle hea mäletada,et nad kõik on veel elus ja riigis võimul.
Rahvas mäletab oma kangelasi??? 16. detsember 2013 00:09
Maestro Kalju Suur ootas oma muldasängitamist kuuaega.
KOLLANE KATK 16. detsember 2013 00:02
EESTIT JUHIVAD INIMESED KES ARVAVAD ET NAD SAID VABADUSSÕJAS VABADUSE JA 2. MAAILMASÕDA EI OLNUDKI....
Meil saavad 15. detsember 2013 23:42
olema Laali Maldi ja Andrus Ansipi tänavad, Tartu maantee, kus kilomeetril viis viadukti koos peale ja mahasõitudega, saab Partsu Juku nimeliseks kiirteeks, Ligi hakkab seal teemaksu koguma, et Paet saaks Süüria mässajaid miljoni euroga igakuuliselt aidata.
t. 15. detsember 2013 23:23
head kultuuriinimesed, saage palun aru, et rahvas ei jõua kõiki suurkujusid (ja nende sünnipäevi) iga päev kummardada . Küll neid nimesid ja tegusid mäletatakse . ilmselt kukub igale kuupäevale mõni sünd või surm ja kõiki neid kuupäevi tähistada ...? kindlasti leidub mõni tubli inimene mingist muust valdkonnast (sportlane, kunstnik, vetelpäästja, tuletõrjuja, arst, õpetaja, sõdur või kes iganes), kellele me tänulikud peaksime olema. ja olemegi. osa inimesi huvitub näiteks filmikunstist, osale meeldib teater, paljudele sport. keegi peab oluliseks nt. maalikunsti, kellelegi läheb korda luule jne jne. kas koorilaul on maailma kõige tähtsam asi? mina arvan, et paljude arvates on ja paljude (pigem isegi rohkemate) arvates ei ole. loodan, et ei solvanud kedagi, see pelgalt minu tagasihoidlik arvamus
No Kaika Lainet mäletame 15. detsember 2013 22:28
Veel mitu põlvkonda ja karta on,et ERI KLASI ikka ka.
Tõepoolest ainult ümiseja ... 15. detsember 2013 22:26
{ Ümiseja / 20:56, 15. dets 2013
"...Suurkuju sünd nii väikese rahva seas kui eestlased on suur sündmus ning seda tuleks meeles pidada ka järeltulevatel põlvedel...." NO MILLINE VIGANE SELLE LAUSE KÜLL KIRJUTAS???? Kas tõesti on raske komasid kasutada?}
Kuhu Te komad paneksite? Vapustav enesekindlus, peakene aga on tühi. Mida olete koolis teinud?

täiesti päri 15. detsember 2013 22:12
et Eestis on au sees pigem sportlased kui teatud dirigendid, heliloojad, muusikud ja teised pärimuskultuuri kandjad näiteks. Meie kaasaja kangelane vist Kanter. Kui sportlane saab mingi koha, siis kohe antakse raha peo peale. Muusikutega niimoodi ei ole. Pigem tulevad siis juba kirjanikud ning näitlejad mängu.
...aga 15. detsember 2013 21:58
millegipärast on suurmeeste hulgas vähe SUURI INIMESI.
synna 15. detsember 2013 21:39
Suurkujud elavad tähistamata edasi ja Laulupidu ju ikka toimub, kus Teda isegi kui ei mainita,siis mõttes meenutatakse.
jah 15. detsember 2013 21:32
mõni Ameerika Miki pani selga Mulgi kuue ja peab ennast nüüd esimeseks eestlaseks, ise pole rahva heaks lille ka liigutanud, pigem vastupidi, tahab oma perega rahva kulul hästi ära elada, pidades rahvast lolliks, kellele peab pidevalt näpuga osutama ja õpetama elamist ilma rahata. Kelle asi oleks olnud maestro Gustav Ernesaksa mälestamine ja lugupidamis-mälestamisürituste korraldamine?
Millega siin riigis üldse tegelevad suured asjamehed, kas tõesti oma taskute täistoppimisega ainult?
to Arvo 15. detsember 2013 21:26
nii ei kommenteerita meie väikese Eesti ühte suurkuju, hr. E.Klas` i.
Alar 15. detsember 2013 21:23
Mis sellest Hernesaksast enam! Meie ju kummardame Brüsselit ja laia maailma. Sealt ülevõetud seadused, kohustused ja tähtpäevad on meile ju palju olulisemad!
braavo 15. detsember 2013 21:22
Toetan maestro Eri Klasi iga sõna. AUSTAN OMA RAHVA SUURKUJUSID.
to Arvo 15. detsember 2013 21:21
Riik- see oleme meie, ka teie kaasaarvatud. Tee midagi ja tee paremini! Ära virise! Kuldkandikul ei too keegi meile midagi kätte!

Aga 200% n6us 15. detsember 2013 21:17
Ait2h Eri, reisin palju ja ikka kui kysitakse et kust ma p2rit, ytlen Eestist ja kohmetu kulmudekergituse peale nimetan P2rti, Barutot, Karmen Kassi... alati teatakse ja kohe selgineb ka kysija pilk - aaaaaa...sealt!:))) Ernesaks, Ots ja teised suured tunduvad v2ikestele juhtidele nii suured et nende taustal pilti tehes kaoksid nad ise 2ra:))) Nohh, parem v6tame midagi v2ikest ja kohalikku.
Vanades kultuurimaades on olemas staatus: Rahvuslik Aare. Tehkem selline staatus ka Eestile. Sinna saame austusega panna k6ik oma kangelased ja legendid. Tunnen isiklikult mitut Rahvuslikku Aaret - Qigongi Meistrid, millegi ainulaadse Meistrid, kultuuri ja kunsti Meistrid.... selleks ei pea juba surnud olema. M6tleks selle peale.
Arvo 15. detsember 2013 21:14
Härra Eri,kas Teie nii vanalt alles hakate aru saama riigi vigadest.
riik kui rahvusvaheline projekt 15. detsember 2013 21:10
Nii Nõukogude Liidu kui ka Euroopa Liidu kavandajad ja rahastajad on olnud üldjuhul samad.
Ümiseja 15. detsember 2013 20:56
"...Suurkuju sünd nii väikese rahva seas kui eestlased on suur sündmus ning seda tuleks meeles pidada ka järeltulevatel põlvedel...." NO MILLINE VIGANE SELLE LAUSE KÜLL KIRJUTAS???? Kas tõesti on raske komasid kasutada?
televaataja 15. detsember 2013 20:49
Ei olnud see juubel nüüd nii täiesti tähelepanuta ka, vähemalt ETV vaatajale. Korduvalt reklaamiti ette, et tuleb huvitav film vendadest Ernesaksadest; vaatasin selle ära ja osaliselt teine päev veel kordust ETV2-s, väga huvitav film oli. Selline kurtmine, et ei tehta, ei tähistata - aga kes peaks siis tähistamisi, kontserte, artikleid, telesaateid jne algatama, kui mitte näiteks tuntud kultuuritegelased ise, kellel see on südame peal, kas tõesti oodatakse ministeeriumi ametnikelt vastavat algatust?
tigekala 15. detsember 2013 20:49
ses mõttes on minul etteheide ka eri klasile, et miks ei võta huvigrupid, RAM või keegid ernesaksa pärandi kandjad ise organiseerida? rahvas mäletab oma suurkujusid hästi, aga organiseeritud tegevus tuleb ainult siis, kui keegi eest veab. jube hea on käed rüpes viriseda, et miks keegi ei tee, miks ei tulda, miks ei olda. pane kaks aastat varem plaan püsti, räägi inimestega, kaasa aktiivsemad. taotle raha, üüri pind, TEE REKLAAMI. tänapäeval EI SAA teisiti. vüi kas tõesti lugupeetud interpreet arvab, et eesti rahvas tuleb ühe müürina ernesaksa hauale laulma, iseenesest?
siia 15. detsember 2013 20:42
See on hästi öeldud, et mulgikuub ei tee veel mees eestlaseks:)....
jah 15. detsember 2013 20:38
....küsis ju meie suur nn isamaalane Laar kord, et kes see Georg Ots veel oli.... Koos Kelamiga ja nendega kaasajooksikutega, nagu see 19.27 siin kommentaariumis.....nendel ongi õnnestunud oma võltsisamaalisusega paljusid meie rahva tõelisi suurkujusid varjutada....asendades selle oma..s.o Laari ajalooga meie kooliõpikutes. Jääb ainult looota, et meie rahvas ikka ükskord ärkab sellest pohmelusest ja näitab laarlastele...kelamlastele koha kätte.

leo. 15. detsember 2013 20:08
to. 19.27.
Sinusuguse kaltsu jalge all põleb üsna varsti maa , koos praeguse valitsusega ! Niivõrd vastik inimene kommenteerib midagi meie laulutaadist ? Et sa värd maa-alla kobiks !
Ants 15. detsember 2013 20:03
Pohhui.Peamine,et enda elu hästi elatud saaks.
Dirigendile 15. detsember 2013 19:48
Tõsi jutt, tänane Eesti inimene teab tänu agarale meediale stippareid, proste, narkomuulasid, saagimeid, katitootse, geisid, lesbisid, mõrtsukaid, roepmandavaid "kirjannike,", mõni ka närsueid poliitikuid. Seks, seks, seks karjub igast allikast vastu.
21 aastat "vabade "inimeste allakäiku , kärgpered ja joodikute ja kergemeelste lastest pungil lastekodud, on genotsiidi algus rahva vastu
kodanik 15. detsember 2013 19:32
See, et hauaplats inimestest tulvil polnud, ei tähenda, et teda ei mäletata või ei mälestata. Mälestada saan teda ka üksi oma kodus, süüdates küünla - no ei sobi kõigile masside kogunemised, mis teha!
to:"19.00,15.dets.2013" 15. detsember 2013 19:27
Tõesti on kõige ebameeldivam ja lausa vastik,et ka päris eestlaste ehk nende,kelle vanemad ja kaugemad esivanemad on olnud eestlased,suudavad kaasa joosta võõrvõimule,kuigi momendil
oleme ametlikult iseseisvad,on ikka neid nii vanu kui ka noori,kes ei oska või pole üldse huvitatudki oma rahva ja rahvuse edasikestmisest,oma keele ja kogu kultuuri järjepidevusest vaid on nõus nii
endiste Eestis tegutsenud iseseisvuse vihkajate ja kremli käsilaste ning ka praeguste samasuguste
vaadete ja mõtete kandjatega ning kiidavad ja ülistavad näiteks venelast sm.Bureshinit kui mingit kangelast ,et aga ise selle vana paadunud eestlaste vihkaja partei kaudu enesele materiaalset või muud kasu saada.
Selliseid eestlasi nimetatakse reeturiteks ning need kollaborandid ju toetavad täiuel häälel igal võimalusel kremlimeelseid ja loomulikult siinseid eesti keelt ja kultuuri vihkavaid tüüpe.
Sellistele soovin vaid üht: põlegu maa nende jalgade all,ükskõik kus nad ka viibiks,et sellised a rahva müüjad ei saaks kusagil maailma kolkas hingerahu.
Kurb muidugi. Põhjuseks juhtkildkonna ja kelamlaste ultra-nõukogudevastasus 15. detsember 2013 19:24
Varsti on sama lugu Georg Otsaga ja mitme teisega . Kelam ja Laar ja nende sabas ansipid ju ei luba. See on kurb tõde meil siin Eestis
15. detsember 2013 19:23
ema venelane, isa aser, kasuvanemad eestlased ... siin sündinud ja kasvanud. pean ennast rohkem eestlaseks kui enamus minu tutvusrigkonnast. kuulnud oma vanaema käest kuidas sakslased siia saabudes olid viisakad, abivalmis ja rahumeelsed, kuidas venelane tuli, sittus, vägistas, jõi ja laaberdas. kuulnud ajaloost kuidas meid on kordi ja kordi sõjaga üle materdatud ... ja nüüd siis kui iseseisvus taas käes, mis toimub? genotsiid "meie" endi poolt meie endi vastu ... meie muidusööjatest, pugejatest ja äraandjatest juhid (kes kahjuks olemegi me ise, kuna me ei taha või ei suuda neid asendada. ju siis neid paremaid pole) ... on suutnud teha seda, mida võõrvõimud pole suutnud aastatuhandeid, ehk hävitada ja suretada meie riik ja rahvus. rääkimata siis meie kultuur ja identiteet. sest mida kuradit sa tähitsad meie kangelasi, kui meid varsti lihtsalt enam pole. tekib lihtsalt allaandmise tunne. võõra vastu sa oled veel suuteline võitlema, aga kui oma sulle noa selga lööb, siis suudad ainult ahastusest ogiseda.
15. detsember 2013 19:00
Endised kommunistid ning praegused kollabrandid ei ole huvitatud rahvuslike ideede levitamisest praegusel ajal, neile on tähtis mammona mida Brüssel jagab.......

hm 15. detsember 2013 18:58
asi saab alguse ju inimestes endis, mitte juhtorganites. Kes on laulukaare all laulmas käinud või seal vaatajana osa saanud - need ei unusta seda. mäletan 1985, sadas vihma ja rahvas laulis mu isamaa on minu arm, vihmavarjudega saluteerides, mäletan
Do,re,mi 15. detsember 2013 18:57
Ei ole unustanud rahvas, mina kindlasti ka mitte, aga valitsus on jalgpallisõber ja suusataja, kultuuriminister peaks olema vähemalt muusik kui mitte muu tubli kunstivoolu esindaja. ....Ernesaks ei unune enne kui ise kaon, siis aga otsin ta kosmose avarustest üles. Mitte võiks vaid PEAKS olema ERNESAKSA tänav ja nt. Elleri allee vana konsi ees. Hoidkem kokku , muusikud ja seiskem selle eest nagu Mustpeade maja eest!
Klaabu 15. detsember 2013 18:45
Kahjuks nii see on ja ilmselt nii ka jääb. Tuleb reaalselt vaadata ka seda, kes meil juhtorganites on.
Kardan/arvan, et tulevad need ajad, kus hakkame Kingissepa-Lauristini ja Lenini jne kivikujudele lillekesi vedama ning oktoobri ja mai parraadidel käima ja lehvitama rasvanägudele, kellel peakohal säramas tahvel Vene Draamateater!