Inimesed

Toomas Lunge: "Ma usun kaljukindlalt, et kõik on tegelikult peas kinni. Kui end ikka pidevalt mõelda siit ja sealt haigeks, siis see häda tuleb ka." (18)

Urmas Vahe, 14. detsember 2013 08:00
«Olen kasvanud seda meelt, et kui ise veel kingapaelad kinni saad, on elu nagu hernes.»Foto: Aldo Luud

Kõik mäletavad muusik Toomas Lunget nääpsukese tikuna. Tartlaste mälus püsib ta algusest peale kui suhteliselt kleenuke sell. Alati ühte nägu. Kuni 40. eluaastani. Siis tuli põhjalik muutus. Kuskilt ilmus turjakus, luud kasvatasid endale liha ümber. Nüüd on jälle kümmekond aastat möödas ja Lunge välimus püsinud taas muutumatuna. Ons Tartu tõesti nii heade mõtete linn, et teab igavese nooruse saladust? Ja Lunge ei oska näkku sättida ainsatki vananemiskortsu?

"See on vist ainus koht, kus üheks tõeliseks abiliseks on kehakaal," muigab homme 50. sünnipäeva tähistav Toomas. "Kui ikkagi läbikasvanud inimene võtab kiirelt alla, on selle kindel miinusega mõju just kortsud. Mingis ilmanurgas levinud tarkusel – paks laps, ilus laps – on oma tõetera vägagi sees."

Muusik räägib, et tal on siiani meeles tunded lapsepõlvest, kui tema parimaks sõbraks sai Sulev Ulp, praegune tunnustatud röntgenoloog. "Suleviga koos oleme käinud läbi lasteaia, läinud ema käekõrval 1. klassi, istunud 11 aastat ühes pingis ja alles siis on elu meid lahutanud," kirjeldab Toomas.

"Meie ei pruugi praegu teineteisega kohtuda võib-olla kuu. Aga teame teineteisest iga detaili. Kuid – Sulevile oli antud kaalu. Ta oli juba 8. klassis nii kaalukas, et võis käru lükata ilma käsi kasutamata. Mina, tema pinginaaber, aga kõrval kui Koh-i-Noori pliiats, mida väga harva saada oli."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.01.2016
"Justament" saab elutööpreemia
19.11.2015
Toomas Lunge: "Meie Jansaga oleme tõesti kaks Justamendi ikooni."
12.10.2014
Lauljana esinev Inga Lunge: ma ikka väga kardan publiku ees laulda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee