Inimesed

Tuuli pere Siberi-aasta sai kaante vahele (6)

Jaanus Kulli, 12. detsember 2013 07:00
Foto: Arno Saar
"Selle raamatu tegemise juures me nutsime rohkem kui naersime, vähe sellest, me pidime viis korda lahku minema," viskas Tuuli Roosma villast. Eile esitlesid Tuuli ja tema kaasa Arbo Tammiksaar kahasse kirjutatud raamatut "Meie aasta Siberis".

"Tegelikult oli koos seda raamatut hästi tore kirjutada, mõte hakkas paremini tööle," märkis Tuuli. Ja tunnistas, et Siberis olles polnud ei temal ega Arbol raamatu mõtet kindlasti peas.

Vajadus kaugel ja külmal maal veedetud aeg kirjasõnasse valada sündis alles siis, kui oldi kenasti koduses Eestis tagasi.

"Tegelikult oli väga hea, et me aasta distantsi hoidsime, sest selle ajaga said ka paljud asjad selgemaks," lisas Tuuli.

Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaare viieaastased kaksikud Andres ja Kristjan isa Arbo sõnul otsekohe Siberisse tagasi ei ihka: "Aga nad said väga hästi hakkama ka Siberis. Lapsed on üldse väga head kohanejad. Muidu nad ei jääkski ellu."

Arbo Tammiksaar lubas, et Siberis veedetud aastast sünnib ka film. Konkreetseid veksleid esilinastuse kuupäevast ta aga välja ei käinud.

"See on väga valus küsimus," ohkas Arbo vaid.

"Film tuleb järgmise aasta esimeses pooles," lubas Tuuli.

Samal teemal

14.01.2015
Sinijärv: raamatukogudest laenutatakse kergemat lugemist
23.11.2013
Tuuli Roosma Siberi sarja fännid meeleheitel: raamat sai poodides otsa
06.11.2013
Tuuli Roosma elu pärast Siberit: ma ei värvi enam juukseid ega laki küüsi
21.05.2013
Tuuli Roosma põrutab aastaks Brasiiliasse?