Elo Mõttus-Leppik ja Ingrid Peek.Foto: Herkki-Erich Merila
Toimetas Kaspar Käänik 26. oktoober 2013 09:05
Juba täna kell 20.05 tervitavad sind Kanal 2s Elo Mõttus-Leppik ja Ingrid Peek põneva vestlussaatega "Stereo", kus sel korral on luubi all erinevad vandenõuteooriad. Külalisteks on vandenõuteoreetik Jüri Lina, riigikogu liige Rainer Vakra, alternatiivuudiste portaali peatoimetaja Mariann Joonas ja psühhiaater Jüri Ennet.

Vandenõuteooriad koguvad populaarsust üle terve maailma. Kardetakse mürgitamist ja kontakte tulnukatega. Arvatakse koguni, et maailma juhib tegelikult hoopis keegi teine - näiteks salajane üksus, mille võrgustikust meil aimugi ei ole.

Tänase saate külalisteks on kirjanik, publitsist, režissöör, vandenõude uurija ja 1975. aastal KGB soojal soovitusel Eestist Rootsi lahkunud Jüri Lina, kes arvab, et meid valitsevad psühhopaadid. Lina räägib ka, miks ta peab näiteks Eesti krooni käibeltkadumist, Estonia hukku jms vandenõudeks.

Riigikogu liige Rainer Vakra avaldab oma arvamust kõiksugustest salaorganisatsioonidest, kes väidetavalt maailma valitsevad. Kas ta ka ise oleks valmis mõnesse sellisesse astuma, kui see lubaks helgemat tulevikku, kõrgemat positsiooni ja suuremat sissetulekut?

Alternatiivuudiste portaali Telegram peatoimetaja Mariann Joonas puutub igapäevaselt kokku uudistega, mida teised portaalid mingil põhjusel avaldada ei julge. Mida tähendab uus maailmakord ja, kes selles süsteemis maailma juhivad?

Psühhiaater Jüri Ennet arvab, et saladused ja vandenõud on kaksikvennad, mis käivad käsikäes. Ennet püüab inimlikust seisukohast seletada, miks me kõike seda, mida me ei tunne ja, mis on veidi salapärane, nii hirmsasti armastame...