Foto: TV3
Toimetas Piret Sarv 10. oktoober 2013 17:13
Täna kell 20:30 sõidab Kanal 2 "Kodutunne" Viljandi maakonda Hallistesse, kus 7-liikmeline perekond on uue elu alguses. Pereema jättis seljataha vägivaldse suhte ja on leidnud endale toreda mehe, kellega elu jagada. Viie lapsega pere praegune elumaja on aga sõna otseses mõttes kokku kukkumas...

Halliste väikeses teeäärses majas elab 7-liikmeline pere. See maja, mis on küll sõna otseses mõttes kokku kukkumas, on nii pereemale kui pereisale justkui uus algus.

Pereema Lilian on jätnud seljataha kaks vägivaldset suhet – ühes suhtes oli ta lausa oma mehe vang kinninaelutatud akendega toas. Lilian oli staadiumis, kus lohutust pakkus vaid alkohol, kuni ta lapsega juhtus õnnetus, mis tõi ta hetkega reaalsusesse tagasi.

Üsna pea pärast juhtunut jõudis Liliani ellu Marek, kel oli samuti seljataga ebaõnnestunud suhe. Nüüd on Lilian ja Marek leidnud teineteist ja leppinud kummagi keerulise minevikuga.

Tänaseks on neil ka omavahel kaks toredat tütart. Nii Lilian kui Marek on mõistnud, et oluline pole, kus ja kuidas, vaid kellega oma elu jagada.

Head elamistingimused, turvatunne ja eriline hoolitsus on aga selles peres eriti vajalik 4-aastasele Heilile, kes sündis südamepuudulikkusega. Hilisemad uuringud tuvastasid veel ka epilepsia ning arenguprobleemid. Heili usaldamatus maailma ja inimeste suhtes vajab eritingimusi ja -ravi. "Kodutunne" ei saa küll kõiki selle pere muresid olematuks teha, aga veidi tuge pakkuda ja pere elutingimusi parandada, küll.