Film

"Nowhere Boy" - kuidas Lennonist sai Lennon (2)

Triin Tael, 10. mai 2011 21:41
Natuke liiga nägus on see Briti naisrežissööri Sam Taylor-Woodi väljavalitud noor John Lennon. Kaamera lausa paitab ja suudleb Aaron Johnsoni poolpaljast musklis keha ja kinematograafilise klatšiga kursis olevale vaatajale meenub vägisi, et pärast filmi valmimist sai proua Taylor-Wood endast 23 aastat noorema Aaroniga lapse. Tütre sündides oli papakesel äsja 20 eluaastat täitunud.
 

Vasikatembud ja Elvise matkimine, esimese bändi tegemine stiilis "kuuris välja vineerist sai saetud kitarr" - Taylor-Wood näitab armsaid anekdootlikke lookesi lennoniaanast. Kohati tundub vormistus ehk liiga lihtsameelne, võrdluseks meenub mõni noana hinge nüsiv ja samas karge rokieluloofilm, nagu näiteks Anton Corbijni "Control" Joy Divisioni varalahkunud lauljast Ian Curtisest.

Ent Johni heitlus ema ja tädi, lausa erootilise süüdimatu emaarmastuse ning karmi, kuid kohusetundliku tädiarmastuse vahel kulmineerub plahvatusega, milleni jõudmine võimaldab kohati Mimi ja Julia osatäitjate Kristin Scott Thomase ja Anne-Marie Duffi kõrval tuimaks jäänud Aaron Johnsonil end nüansirikkamalt näidata.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee