Zonta Club Locarno auhindFoto: Eesti Filmi Sihtasutus
Toimetas Kristin Aasma 19. august 2013 13:01
Heilika Pikkovi dokumentaalfilm „Õlimäe õied" osales Locarno filmifestivali Semaine de la Critique võistlusprogrammis ning võitis Zonta Club Locarno auhinna.

Rahvusvaheline žürii, kuhu kuulusid Maria Giovanna Vagenas (Itaalia), Bernadette Meier (Šveits) ja Pablo Marin Castro (Tšiili), andis Semaine de la Critique võistlusprogrammis välja kaks auhinda. Zonta Club Locarno auhinnaga premeeritakse filmi, mis käsitleb parimal moel õigluse ja sotsiaalse eetika temaatikat, teatas Eesti Filmi Sihtasutus.

7.-17. augustini Šveitsis toimunud 66. Locarno filmifestivalil oli „Õlimäe õied" rahvusvaheline esilinastus. „500-kohaline kinosaal, kus „Õlimäe õisi" esmakordselt näidati, oli publikust pungil ja filmijärgne küsimuste ning vastuste ring kestis ligi 45 minutit," rääkis filmi režissöör Heilika Pikkov.

Locarno filmifestival on tähtsuselt Cannes‘i, Berliini ja Veneetsia festivalide järel üks olulisemaid A-klassi filmifestivale Euroopas. Seni on Eesti filmidest sinna valitud vaid mängufilme. Sel aastal osales võistlusvälises programmis ka Ben Riversi ja Ben Russelli dokumentaalfilm „A Spell to Ward Off the Darkness", mille kaastootja on Eesti levi- ja tootjafirma Must Käsi ja produtsent Indrek Kasela.

9. mail esilinastunud ja kinno rohkelt publikut toonud „Õlimäe õied" võeti üles kahe aasta vältel Õlimäe Issanda Taevaminemise kloostris Jeruusalemmas ning räägib tundliku loo 82-aastasest Eesti nunnast ema Ksenjast.

Filmi autor ja režissöör on Heilika Pikkov, produtsent Ülo Pikkov ning tootjafirma Silmviburlane. Originaalmuusika on filmile loonud helilooja Sven Grünberg. Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Õlimäe õied - Flowers from the Mount of Olives from Silmviburlane on Vimeo.