Inimesed
Vaata ka filmi treilerit!

GALERII: vaata, kes käisid Viru hotelli dokfilmi esilinastusel (12)

Toimetas Marge Sillaots, 4. aprill 2013 21:27
Foto: Teet Malsroos
Homsest jõuab Eesti kinodesse Viru hotelli ajalugu kajastav dokumentaalfilm "Viru. Vabaduse saatkond", mille autor on Margit Kilumets.

Filmi esilinastusele olid tulnud nii Anu Saagim, Margus Saar, Ita Ever, Rein Lang, Vahur Kersna abikaasaga, Signe Kivi kui mitmeid teisi kultuuritegelasi.

Samal teemal

"Viru. Vabaduse saatkond" on dokumentaalfilm ühe erakordse ehitise ajaloost. Hoone sisemus peidab endas legendaarseid lugusid nendest, kes seda maja ehitasid ja nendest, kes on seal viibinud. Film vaatleb Viru hotelli fenomeni, poliitilist tähtsust ja märgilist tähendust.

Sõna saavad Sofi Oksanen, Maimu Berg, Eva Lille, Kuno Plaan jt tuntud inimesed, juttu tuleb paljudest Viru legendiga seotud tahkudest, muuhulgas ka poliitikast, prostitutsioonist, KGBst, ärikatest ja varieteest. Filmis näeb ka ohtralt põnevaid arhiivikaadreid. Eesti publiku jaoks esimese intervjuu annab Viru hotelli rajanud soome ärimees Mikko Repo. Kahjuks jäi see ühtlasi tema viimaseks avalikuks esinemiseks üldse, sest 2012. aasta lõpus ta suri.

Dokumentaalfilmi autor on Margit Kilumets. Filmi produtsent on Riina Sildos, režissöörid Margit Kilumets ja Andres Lepasar, operaatoritöö tegid Ivar Heinmaa ja Pelle Vellevoog Eestist ning Jouko Seppälä Soomest, helilooja on Timo Steiner. Linaloo Soome versiooni "Viru. Tarinoita hotellista" (rež. Taru Mäkelä) nägid Eesti vaatajad jaanuaris festivali DocPoint raames. "Viru. Vabaduse saatkond" valmis Eesti produktsioonifirma Amrion ja Soome tootja Kinosto OY koostöös, selle valmimist toetasid Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti Kultuurkapital.

Galeriid tänasest esilinastusest vaata SIIT.

Samal teemal

23.06.2015
"Kuno Plaan ütles, et inimesi ega tainast ei tohi liialt tülitada."
11.05.2014
Viru hotell nõuab Tallinnalt raha
09.03.2013
Kilumets: "Repod väärinuks Viru hotelli dokfilmis enamat!"
05.03.2013
GALERII: 20 meeleolukat pilti Viru hotelli dokfilmi järelpeost