"Hakkab jälle pihta"

ÕL 7. jaanuar 2013 07:00
13. jaanuaril tele-esilinastub ETVs Andres Maimiku ja Rain Tolgi telekomöödia "Hakkab jälle pihta", mis räägib teineteist armastavast, ent alalises kriisis elavast abielupaarist, kes püüab välja murda omavahelisest konfliktirägastikust, leida õiget kasvatusmeetodit hüperaktiivsetele lastele ja siluda suhteid ülinõudlike vanematega. Ükskõik, mida nad ka ette ei võtaks, teeb see olukorra ainult hullemaks.

Sarja keskmes on tavaline Tartus elav tuumikpere, mille moodustavad kooliõpetajast isa Raimond Vesilind, näitlejannast ema Veronika Vesilind ja nende kaksikutest pojad Martin ja Anders.

Pealtnäha on see igati tänapäevane abielu, mis tähendab koostööd ja vastastikust austust, kus lapsi koheldakse võrdsete isiksustena ning kus isa ja ema panustavad võrdselt nii laste kasvatusse kui ka elatise teenimisse. Paraku käärivad pealispinna all lahkhelid ja võimuvõitlus – kelle sõna jääb peale, kes panustab rohkem, kellel on suurem õigus eneseteostusele ning kellele jääb kodus viimane sõna.

Abielupaari kummitab ka alaline mure, et kaksikud ei allu ühelegi teadaolevale kasvatusmeetodile. Pingeid kruvivad suhted Raimondi vanematega, kes peavad Raimondit tossikeseks, miniat hüsteerikuks ning nende lapsi vabakasvatusega ära rikutud jõmpsikateks.

Tagatipuks mürgitab Raimondi ja Veronika suhet mõlema armukadedus endiste kallimate, kolleegide ja ka elu enese vastu.

Sarja osades astuvad üles Helgur Rosenthal, Ragne Pekarev, Anders Hollo, Martin Hollo, Kais Adlas, Mihkel Raud, Tõnis Uibo, Külliki Saldre, Maris Nõlvak, Martin Meius, Rein Pakk, Eero Spriit, Piret Simson jt.

Kuukulgur Filmi toodetud sarja eriseanss on 9. jaanuaril kell 19.30 Solarises, kus on kohal ka sarja näitlejad ja tegijad.