Saund

Ott Lepland: "Väga lahe on videotelt vaadata, kuidas ma edasi arenen!" (37)

Katharina Toomemets, 14. november 2012 07:01
LAUL KODUST: Viimatises «Tähed jääl» telesaates astus Ott Lepland üles avaesinejana ja laulis uuelt plaadilt pärit loo «Kodu», saatjateks viiulid, tšellod, kitarr, trummid ning loomulikult Marvi Vallaste.Foto: Teet Malsroos
Ott Leplandil on üks andunud naisfänn, kes käib kohal kõigil tema tähtsamatel kontsertidel, võtab need üles oma koduse käsikaameraga, meisterdab salvestistest DVD-d ja toimetab need Otile. Kokku on Otil kodus selliseid plaate juba viiekümne ringis.

Ott Lepland tunnistab, et see on väga tänuväärne tegevus ja temal artistina on nende videote pealt hea õppida.

Poolesajast salvestisest, mis Otil kodus riiulis lesivad, on vanim pärit ajast, kui Ott võitis saate "Eesti otsib superstaari" kolmanda hooaja.

"Väga lahe on videotelt vaadata, kuidas ma edasi arenen. Mõned esinemised, mis leidsid aset vahetult pärast saate lõppu, on oluliselt tooremad, kui paari kuu tagused," analüüsib Ott.

Kuidas naine plaadid Otini toimetab? "Tavaliselt on nii, et ta tuleb kontserdile, võtab kaasa näiteks eelmisel esinemisel üles filmitud materjali ja annab selle mulle," kirjeldab Ott. "Kõik salvestised olen ma siiani isiklikult kätte saanud ja alati oleme ka paar sõna vahetanud."

Uuel plaadil ka ema kirjutatud lood

Ott tunnistab, et kui tema kätte jõudis esimene salvestis, oli ta väga üllatunud, kuid positiivses mõttes. "Algselt ma ei oodanud, et ta ka edaspidi filmib, aga tundub, et sellest on saanud tema jaoks omaette traditsioon ja mul on väga hea meel. Ma loodan, et ta jätkab seda ka tulevikus," pihib Ott.

Täna õhtul astub Ott Vene kultuurikeskuse lavale kontserdisarja "ETV Live" raames. Kõik kohaletulevad fännid saavad anda oma panuse ka Oti muusikavideo sündi, filmides kontserti oma mobiiltelefonidega.

Jupp aega on Ott mässanud uue plaadi kallal, mille lauludel on senisest sügavam sisu.

"Olen üritanud vältida vaikselt klišeeks muutunud mina-sind-ja-sina-mind armastuse-teemat ning keskenduda rohkem elulisematele asjadele," lubab Ott Lepland teemamuutust oma uue plaadi laulutekstides.

"Laulusõnad räägivad elust enesest – plaadil on juttu näiteks sünnist ja surmast. Olen üritanud säilitada ka natuke filosoofilisemat joont. Laulud on mõtlikud, elu keerdkäikudest ja reeglitest," avaldab Ott. "See on ka minu jaoks nagu samm edasi, natuke teistmoodi ja uus asi, millest laulda."

Miks siis selline uuendus? Kas Ott on vahepeal täiskasvanumaks saanud? Või on lauludele andnud inspiratsiooni mõni konkreetne sündmus?

"Pigem on nii, et aeg on edasi läinud ja ka mõtted edasi liikunud. Ma tahtsin lihtsalt laulda natuke mõtlikumatest ja sügavamatest asjadest, liikuda edasi natuke sisutihedamate ja sügavamõttelisemate lugude poole, kus oleks oluline ka sõnum," räägib Ott ja ütleb, et kuigi sõnum on tema lugudes alati oluline olnud, on sisu seekord lihtsalt teine.

Noormees loodab, et rahvas võtab senisest mõtlikuma Oti hästi vastu.

"Oluliselt ju midagi ei muutu, ei tasu oodata, et see on nüüd hirmus diip plaat," muigab ta. "Ma olen üritanud omavahel kombineerida sügavamõttelise sõnumi ja võimalikult lihtsa ja arusaadava muusikalise osa, ehk – laulud on lihtsad, aga sõnum on see, mis võtab natuke mõtlema."

Uuel detsembris ilmuval plaadil "Öö kannul käib" saab olema tosin lugu.

"Üheksa on kirjutatud minu kaasabil, pooled neist on sellised, kus minu tehtud on nii viis kui ka sõnad, kaks lugu on minu ema kirjutatud ja ühe autor on meie trummar Kaspar Kalluste," räägib Ott. Ema kirjutatud lood saavad plaadile talletatud seetõttu, et Oti kinnitusel on need väga ilusad laulud, mida võiks tunda ka laiem avalikkus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee