Inimesed

Naised võõpavad endale punaseid kultustaldu (3)

Triin Tael, 14. juuli 2012 09:00
Foto: reuters
Briti värvikauplustes on punase läikvärvi läbimüük tänavu suvel 40% kasvanud. Väidetavalt tänu naistele, kes kingaguru Louboutini eeskujul oma kingataldu tulipunaseks võõpavad.

Prantsuse disainer Christian Louboutin tuli mõttele kujundada oma firmamärgiks punane kingatald 1992. aastal, kui ta oli ühe paari tallad oma assistendi punase küünelakiga üle võõbanud. Selleta nappinud neis Louboutini väitel vunki. Nõnda sündis legend ning punase kingatalla välgutamisest sai niihästi moeekspertide kui ka Hollywoodi staaride seas auasi. Jennifer Lopez on kultuskingadele isegi laulu pühendanud. Tänapäeva naiste stiilietalonid, nagu Lopez, Victoria Beckham ja Sarah Jessica Parker, võivad Christian Louboutini 800euroseid kõpskingi endale karpide viisi lubada. Ent lihtsad eevatütred peavad unelmate stiletode saamiseks nutti ilmutama. Värvipoodnikud on märganud, et punase värvi testerpotikeste läbimüük on pööraselt kasvanud.

Claire ei pruugi aga teise paariga piirduda. Prantsuse kingakuninga ustavaimal kundel, romantiliste romaanide autoril Danielle Steelil on Christiani punatallakesi rohkem kui 6000 paari.

Samal teemal

13.06.2018
Kingakuningas Louboutin võitles endale välja punaste taldade ainuõiguse