Inimesed

Ott Leplandi esimene hiilgeaeg  

ÕL , 20. aprill 2012, 07:04
Laulja Ott Lepland oli juba lapsena üllatavalt produktiivne. Esimese Oti kasseti «Oti jõululaulud» üllitas Seafarm Recs juba 1995. aastal. «Oti suvelaulud», taas Seafarm Recsi tiiva all, jõudsid kuulajani aastal 1996. Samal aastal tootis BG Muusik veel kaks kassetti: «Ott ja valged jänesed» ning «Ott ja sõbrad». Täiskasvanud Oti albumiteni «Ott Lepland» ning «Laulan ma sind» jäi tol ajal 14-15 aastat.

Kui laulukassette tuli aastal 1996 kui Vändrast saelaudu, algas samal aastal ka Oti teatrikarjäär. Vanalinnastuudio lavastuses «Kommipoodi ära eksind...», mis esietendus 23. aprillil 1996. Lavastas Ivo Eensalu, mängisid Rednar Annus, Ott Lepland või Jaan Laugamõts, Väino Laes, Anne Paluver, Ines Aru, Vello Janson ja Merle Talvik.

Ei kulunud poolt aastatki, kui Ott uuesti Vanalinnastuudio lavale ilmus. 15. märtsil 1998 esietendus Ilja Ilfi ja Jevgeni Petrovi «12 tooli», mille lavastas Eino Baskin ja kus peaosi tegid Tõnu Kilgas ja Egon Nuter.

Ning sama aasta 11. septembril esietendunud lavastuse «Tuhat klouni» trupis ilmus lapstähe aupaistet nautima hakanud Ott taas lavale. Tollegi komöödia lavastas Eensalu. Peaosas Raivo Rüütel, kaasa tegid Ott Lepland või Leho Luukas, Liia Kanemägi, Marika Korolev, Vello Janson, Väino Laes ja Andres Roosileht.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee