Kristiina Kass koos võidu toonud raamatuga.Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Marge Sillaots 14. aprill 2012 15:36
Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimuval auhinnapeol kuulutati täna välja XI Nukitsa konkursi võitjad. Laste lemmikud on ülekaalukalt lastekirjanik Kristiina Kass raamatuga "Nõianeiu Nöbinina" ja kunstnik Heiki Ernits sama raamatu piltidega.

Kristiina Kassile on see suur tunnustus esmakordne, Heiki Ernits seevastu on varem võitnud Nukitsa auhinna kolmel korral.

Teise koha vääriliselt kogusid punkte raamatusarjad. Kirjanikest oli edukas soome päritolu eesti lastekirjanik Mika Keränen lastekrimkadega "Peidetud hõbedane aardelaegas" (Jutulind, 2009), "Vana roosa maja" (Jutulind, 2010) ja "Salapärane lillenäppaja" (Keropää, 2011), kus seiklevad viis nutikat Supilinna last ja üks prantsuse buldog. Illustraatori teine koht kuulub noorele kunstnikule Maigi Magnusele sarja "Jänku-Jussi lood" I-IV (Lasteveeb, 2010-2011) illustreerimise eest. Jänku-Juss on laste ammune tuttav portaalist Lastekas.ee.

Kolmas koht on lõbusate raamatute päralt. Kristiina Kassi "Peeter ja mina" (Tänapäev, 2009) sisaldab lühilugusid seitsmeaastase Ingli ja tema vanema venna pöörastest ettevõtmistest. Kogenud lasteraamatukunstniku Anni Mägeri illustreeritud "Mai tänava hiired" (TEA Kirjastus, 2010, autor Urvi Grossberg) püüab pilku värvirõõmsate piltidega ja kaanega, mille nurga raamatu vallatud peategelased sakiliseks on närinud.

Hääletuses osales 7827 last üle Eesti.

Galeriid üritusest vaata SIIT.