Inimesed

The Tuberkuloitedi järeltulijad: nii kaksikud kui ka kolmikud, kokku 17 last! (8)

Katharina Toomemets, 18. jaanuar 2012 06:58
PERES ON KOLMIKUD: Üks lasterikkamaid on bändi trummar Olav Kund – tema on 11aastaste kolmikute Kertu, Nele ja Timo ning viieaastase Oliveri isa.Foto: Erakogu
"Lapsi on meil bändi peale kokku rohkem kui jalgpallimeeskonna jagu ja lisa muudkui tuleb," rääkis ansambli The Tuberkuloited solist Indrek Raadik ehk Summer, kelle abikaasa Kirsti toona kaksikuid ootas, eelmise aasta suvel Õhtulehele. "Mingil ajal oli Tuberkuloited produktiivne muusikalises mõttes, aga ühel hetkel see muutus, ja muututi produktiivsemaks teistel elualadel," ütleb ta nüüd.

Raadik paljastab, et ainuüksi bändi põhikoosseisu kuuluvatel meestel on kokku 12 last! Indrekul endal on kolm poega – möödunud aasta oktoobris sündinud kaksikud Revo Nicholas ja Keron Dominic abikaasa Kristiga ning kaheksane Jorke Patrick eelmisest kooselust.

Mitmikud kasvavad ka bändi trummari Olav Kundi peres – tema on 11aastaste kolmikute Timo, Kertu ja Nele ning viieaastase Oliveri isa.

Samal teemal

Neli last – 26aastane Külliki, 20aastane Kerttu, 11aastane Julia ja neljane Hendrik – kasvab klahvpillimängija Meelis Laidvee peres. Kitarrist Margus Jürimal on üks laps, 14aastane tütar Johanna.

Kõik lapsed kohtuvad kaks korda aastas

Ainsana on lastetuna püsinud praegune bassimees Alar Aigro. See-eest on lapsed tema vennal. "Me oleme kogu aeg öelnud, et Aivar Aigro on ka bändiliige. Tema on selline sümboolne liige. Ja temal on ka kaks last," peab Indrek õigeks tedagi bändi koosseisu lugeda. Aivar Aigro on abielus eksmiss Kristiina Heinmets-Aigroga ning neil on kaks poega – kolmene Charlton Leonhard ja kuueaastane Airon Kindlus. Lisaks mängib bändis vahelduva eduga basskitarri Andrus Uutsalu, kellel on samuti kolm järeltulijat. See teeb koguarvuks lausa 17. "Päris produktiivne," muigab Summer.

Kui igapäevaselt bändimeeste lapsed omavahel ei lävi, siis kaks korda aastas saab seltskond siiski kokku. "Meil on välja kujunenud suve- ja talvepäevad, kus on koos kogu krempel," räägib Summer. "Suvepäevi peame Pärnus, grillime seal. Talvepäevad on tavaliselt jõuluajal, siis istume ja heietame laua ääres," seletab ta, mida üheskoos ette võetakse. "Suvepäevadel, kui ilm on ilus, on lapsed jalgpalli mänginud. Talvepäevadel oli neil omaette väike jõululaud, kus nad mingeid oma jutte ajasid."

Et lapsi on päris arvestatav hulk, kas on ka juhtunud, et mõni proov laste pärast ära on tulnud jätta? Või on võsukesed lausa prooviruumi kaasa võetud? "Ma võin eksida, aga proovis meil vist pole lapsed käinud. Ja proovid pole nende pärast ka ära jäänud," räägib Summer. Iga nädal proovi ei tehtagi, uute lugude genereerimine ja materjali vahetamine omavahel käib pigem interneti teel suheldes.

Olgugi, et kõigi bändimeeste lapsed on Tuberkuloitedi muusika saatel üles kasvanud ning kuulavad ka bändi loomingut, ei ole suurem osa neist isade eeskujul muusikuteed läinud. Summer ütleb, et tema lastest keegi muusikat ei õpi ja ta ei ole ka ise kunagi lapsi sellele teele suunanud. "Ega kavatsegi suunata – ise vaatavad, mis teevad."

Ka trummar Olav pole oma lastele muusikaõpingutega peale käinud. "Nad tegelevad spordiga – poiss mängib jalgpalli ja tüdrukud käivad kergejõustikus," teab Summer. Tema enda vanem poeg tegeleb ujumisega. Kitarrist Margus Jürima tütar õpib aga lisaks ratsutamisele muusikakoolis klaverit.

Kõige musikaalsemad on poole-kohaga-bassimehe Uutsalu lapsed. "Vanem tütar on päris aktiivselt laulnud, aga praegu läks päris eriala omandama," räägib mees, kelle vanim laps Tallinna Ülikoolis inglise filoloogiat tudeerib. "Poeg laulis vahepeal kõvasti bändis, aga nüüd enam mitte. Ta on proovinud pille ka mängida, aga 16aastase iga on ju selline, kus puhuvad erinevad tuuled ja ega ta veel väga hästi ei tea, mida ta tahab. Noorem tütar õpib viiulit," räägib Uutsalu.

Tubekate loomingut kuulavad lapsed aga siiski. "Mingil ajal on nad kõik Tuberkuloitedit kuulanud ja kindlasti teavad mõnda laulu ka peast," usub Laidvee. "Üldiselt nad kuulavad seda muusikat rohkem siis, kui käivad minuga esinemistel kaasas. Kuna talveperioodil on põhiliselt öised mängud, siis ma neid kaasa ei võta, talvel kuulavad vähem," naerab Kund.

Lastest bändile vahetust ei tule

"Kui issi mängib, siis eks nad ikka on kuulanud, aga ma ei saa öelda, et see just nende lemmikbänd oleks," ütleb Andrus enda järeltulijate kohta. "Kui tubekad tulevad jutuks, siis on nad väga delikaatsed ja ütlevad: jaa-jaa, hea bänd," naerab ta.

Summer aga kinnitab, et tema vanema poja muusikapleieris on isa muusika au sees. "Samuti Ewert ja draakonid. Mu vanemal pojal on üldse väga hea muusikamaitse," kiidab uhke isa.

Ka Summeri õepoeg Erki Pärnoja, kes mängib kitarri ansamblis Ewert and The Two Dragons, on Tuberkuloitedi saatel üles kasvanud. "Kui mina bändi tegema hakkasin, oli Erki väike poiss, imiteeris pisikese puujupiga kitarrimängu ja laulis Tuberkuloitedi laule. Täna on hea tõdeda, et Raadio 2 aasta hiti võitnud laulu autor ongi Erki (aasta hitiga pärjati ansambli Ewert and The Two Dragons lugu "Good Man Down" – K.T). See on üks hea asi, et me oleme mingilgi määral kedagi oma elus suunanud," tähendab Summer, hääles uhkusenoot.

Kas kahju pole, et lastest uut Tuberkuloitedit ei kasva? "Ma arvan, et Eesti ei vajagi uut Tuberkuloitedit," ütleb Indrek. "Me olime eestlastele vajalikud pigem üheksakümnendate keskpaigas, kui olid teistsugused ajad ja oli vaja laulda rõõmsatest asjadest. Tänasel päeval on Tuberkuloited paljudele inimestele kindlasti nostalgiahõngu tundmiseks – et midagi mõnusat meelde tuletada. Samas on see muusika nii lihtne, et ka nooremad võivad sealt enda jaoks midagi leida."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee