Inimesed

Naistele tsementi süstinud USA libailukirurg vahistati (14)

Triin Tael, 25. november 2011, 07:03
TRAHHTAGUMIKUGA TOHTER: Meheks sündinud, ent end naisena määratlev Oneal Ron Morris on endagi ihuvorme tsemendisüstidega turgutanud, kuid tema tervis pole selle all ilmselt kannatanud. Foto: Bulls
USAs Lõuna-Floridas vahistas politsei libatohtri, kes oli lopsakatest tuharatest unistavatele naisele tsementi ja rehviparandusgeeli tagumikku süstinud. Transseksuaalse arsti välimus ei jäta kahtlust: temagi on oma ahtrile tublisti volüümi lisanud. Politsei väitel täpselt samamoodi – tsemendi ja liimiga

30aastane Oneal Ron Morris on võimukandjate kinnitusel tegelikult mees, kes on ka enda tuharad rõhutatult feminiinseks muutnud. Talle pannakse süüks potentsiaalselt surmavate süstide tegemist vähemalt ühele ohvrile. Väidetav intsident leidis aset eelmise aasta maikuus. Esmalt sai ohver, kelle nime politseinikud ei avalda, transseksuaalse libameedikuga kokku, et protseduuri arutada. "Nad leppisid kokku, et hind on 700 dollarit," seletab Miami Gardensi politseiseersant William Bamford.

Üks tsemendisüste saanu sattus haiglasse

Ohver läks Morrise koju ning sai kuus süsti, mis pidid kummagi tuhara kuju ja välimust parandama. Kuid Morris süstis pahaaimamatule naisele tagumikku tsementi, mineraalõli ning rehviparandusgeeli Fix-A-Flat. Seejärel pitseeris Morris sisselõiked superliimiga.

Juba paar tundi pärast protseduuri tekkisid ohvril tervisehädad. Kõhust ja kogu kehast sööstsid läbi teravad valuhood. Naine mõistis, et midagi on halvasti. Ta pöördus kahte kohalikku haiglasse, enne kui sai ravi Tampa üldhaiglas, kus talle tehti mitu lõikust. Vigastused olid arstide sõnul eluohtlikud. Patsient vajas kaua ööpäev läbi hooldust. Haavas tekkis ravimresistentse MRSA stafülokoki infektsioon. Tagatipuks lõi naisel välja kopsupõletik. Ent ka siis keeldus ta ütlemast, millest tervisehädad tingitud on.

Arstid kahtlustasid, et patsient on langenud libatohtri ohvriks ja teatasid juhtumist Florida tervishoiuametisse. Ent selleks ajaks, kui spetsialistid juhtumit uurima hakkasid, oli ohver juba sealtkandist lahkunud. Politsei tabas Morrise alles aastase jahtimise järel.

Mõni libaarstide ohver on ka surnud

Ehkki Morris on endagi tuharaid mürgiste süstidega turgutanud, ei paista tema tervis selle all kannatavat. Praegu viibib libaarst kautsjoni vastu vabaduses. Talle on esitatud süüdistus meditsiini ebaseaduslikus praktiseerimises ja kehavigastuste tekitamises. Politsei andmeil on Morris teinud samasuguseid protseduure ka teistele naistele, kel samuti tekkisid rängad tüsistused. Mitu ohvrit on käinud juba tunnistusi andmas. Üks neist oli saanud Morrise käest süste samal päeval kui esimene patsient, vahendab NBC. Tema tervisehäired ei löönud küll nii kiiresti välja, kuid need saadavad teda tänini. Võimalik, et seoses juhtumiga vahistatakse peatselt teisigi inimesi.

Tuharate suurendamine on USAs ja Suurbritannias seaduslik vaid siis, kui silikoongeel on implantaadi sees ning protseduur viiakse läbi üldnarkoosi all ja kliinikus. Kuid selline toiming on kallis ning naiste ahvatlemiseks pakuvad litsentsimata libaarstid odavaid ja eluohtlikke süste.

Unistus popdiivade Jennifer Lopezi, Beyoncé või Nicki Minaji vurhvi vormikast taguotsast on vähemalt ühele noorele naisele saatuslikuks saanud. Tänavu veebruaris suri 20aastane Londoni tudengineiu Claudia Aderotimi, kellele üks USA libaarst oli Philadelphia odavas hotellitoas süstinud tuharatesse tööstuslikku silikooni, mida tavaliselt kasutatakse tihendusmaterjalina. Surm saabus 12 tundi pärast protseduuri. Neiu unistuseks oli olnud tantsida hiphopvideotes, ainsaks takistuseks pidas ta liiga lamedat taguotsa.

Ka see "spetsialist", kes Claudia teise ilma saatis, oli sündinud mehena, kuid teinud läbi soovahetuse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee