Saund

Nirvana «Nevermindist» täitub 20 aastat  

Triin Tael , 24. september 2011 09:00
Täna 20 aastat tagasi ilmus kõigi aegade üheks mõjukamaks rokkplaadiks peetud «Nevermind». Grunge lipulaeva Nirvana üllitis, mille singlist «Smells Like Teen Spirit» sai terve põlvkonna hümn, on ekspertide sõnul viimane rokkplaat, mis popmuusika kurssi nii drastiliselt muutnud on.

Miks just «Nevermind» nii nakatav oli, küsib Today.com? Miks ei sütitanud samal moel maailma Nirvana kolleegid sealtsamast Seattle’ist, näiteks Alice in Chains, või eelkäijad, nagu näiteks Hüsker Dü? «See oli vapustav plaat. Sellest saanuks hitt igal ajal,» ütleb Nirvana laulja Kurt Cobaini (1967–1994) elulooraamatu «Heavier Than Heaven» autor Charles R. Cross. «Kuid samal ajal oli aeg Nirvana-suguse superstaari tulekuks küps.»

Kahest CDst koosneval luksusväljaandel on digitaalselt taastatud plaat ning sellele lisaks B-küljed, kontserdikatked ja stuudiosessioonid. Neljast CDst koosnev superluksusväljaanne sisaldab kõike ülaltoodut, aga esimest korda ka «Nevermindi»-eelseid demolinte ja veel mitut maiuspala Nirvana fännidele. Muusikaajakiri SPIN on koostanud tasuta allalaaditava plaadi «Nevermindi» kaveritest.

Samal teemal

27.09.2016
PILTUUDIS | Nirvana albumil poseerinud beebi 25 aastat hiljem