Inimesed

Korolevi kleit, Jõekalda sussid ja muu kuulsuste kraam otsib uut omanikku (2)

Maria Karumets, 2. september 2011 06:49
Korolevi kleit
Kes soovib maalikunstnik Epp-Maria Kokamägi kuldkingakesi? Kellele näitleja Märt Avandi lapsepõlvest pärit mudelautod? Eesti staarid annetasid homme Tartus Emajõe kirbuturu SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi heategevusmüügi tarvis isiklikke asju.

Contra kampsun oli kasutusel "Erisaates"

Märt Avandi sai näärivanalt mudelautosid

"Näärivana tõi ühe ja sünnipäevaks sain teise," räägib näitleja Märt Avandi oma kahest heategevusmüügiks annetatud mudelautost. Need kaks mudelautot sai ta kingituseks umbes nelja-viieaastaselt.

"Need on ikka tublisti üle 20 aasta vanad, minu lapsepõlve kõige olulisemad mänguasjad! Mudelautosid oli ju alati nii vähe – defitsiit ju – ja harva sai. Reeglina ikka näärivana tõi, sest poest niisama ei saanud," teab Avandi.

Marika Korolev: seda kleiti olen kandnud lavalgi

"See on selline kleit-pluus, pärit etendusest "Armastuse edetabel", kus selles mängisin," räägib näitleja Marika Korolev heategevuseks annetatud rõivatüki taustast. Lisaks pani Marika müüki ka "Alice Imedemaal" teemalise sõrmuse. "Seal peal on üks väike armas tüdruk nimega Alice, keda ümbritsevad taimemotiivid. Minu seos "Alice Imedemaal" looga on see, et lugesin eestikeelses filmiversioonis Valget Kuningannat," räägib Marika müügis olevast sõrmusest, mida ta on isegi mõned korrad üritustel kandnud.

"See on selline suur, efektne ja dekoratiivne sõrmus ja arvan, et see sobiks väga hästi mõne noore ja uljameelse tütarlapse ehetekarpi," arvab Marika.

Kristjan Jõekalda: Simpsoni sussid ostsin Ameerikast

"Ühel korral toppisin need peale vanniskäiku jalga ja pärast seda jäidki need kappi seisma," jutustab saatejuht ja suur Simpsoni mutlifilmide fänn Kristjan Jõekalda seitse aastat tagasi Ameerikast toodud Simpsoni sussidest. "Soojad sussid, aga minu jaoks toas veidi palavad kanda," seletab Kristjan, miks ta ise neid ei kasuta.

Simpsonid meeldivad talle siiani, ehkki vaatab neid aina harvem ja harvem. "Nad on mulle ikka südamelähedased ja tean, et TV6st näidatakse, aga ma ei tea, mis kell. Need, mis Eestis näidatakse, on kõik vanad osad, mis on mul plaatide peal olemas," räägib Kristjan, et televiisorist ta Simpsoneid enam ei vaata. Kui aga isu peale tuleb, otsib vanad plaadid välja ja vaatab jälle. "Saan paari nädala pärast 40 ja kui ma siin lippu lehvitaks, et vaatan Simpsoneid iga päev, siis tuleks mind küll kuskile vastavasse asutusse paigutada," naerab Kristjan, et ülisuurt sõprust Simpsonitega enam pole. Kristjan müüb veel ka ühte nokamütsi ja T-särki.

Epp-Maria Kokamägi: kuldkingi kasutasin modellidena

Maalikunstnik Epp-Maria Kokamägi heategevuseks annetatud kuldkingakesed on pärit Itaaliast. "Ostsin need selleks, et neid maalida ehk siis olen kingakesi modellidena kasutanud. Need on päris uued, kandnud ma neid ei olegi," räägib Epp-Maria kingakestest, mis on suuruses 39. "Armastan väga kingi ja armastan neid ka oma töödel jäädvustada. Aga kuna lapsel oli abi tarvis, olin valmis oma kuldkingadest loobuma," märgib Epp-Maria.

Kingad jäid talle Itaalias silma seetõttu, et need on veidi baleriinisusside moodi. "Toredad kuldsed lindid ka küljes, mida saab ümber pahkluu päris kõrgele üles siduda. Et ma olen baleriine ja balletiteemat palju maalinud ja see teema pakub mulle huvi, siis need jäidki mulle poeletil silma. Kuldne värv on ka üks mu lemmik," jutustab Epp-Maria. Lisaks meeldivad talle kingade punutud nöörist tallad, mis on tema sõnul justkui segu baleriini- ja talupojastiilist, mis kuuluvad tema lemmikute hulka. "Loodan, et kingad ei jää modellistaatusesse – keegi saab need ikka jalga panna ja ringi jalutada."

Reet Linna Rock Hoteli lips on autorieksemplar

"See kaelakee on minuni jõudnud Torontost ja seotud ühe naisterahvaga, kes tõi mulle selle ükskord ühe heateo eest kingituseks," räägib laulja ja saatejuht Reet Linna müüki antud kaelakee taustast. "Kuna ma ei ole sellele kaelakeele enda jaoks kasutust leidnud, siis ma arvan, et see võiks samuti heateoga edasi minna," lausub Reet ja lisab, et öeldakse küll, et kingitud asju edasi ei tohi kinkida, aga sellisel heategevuslikul eesmärgil tegi ta seda siiski hea meelega. "Ma proovisin seda kaela, aga see ei istunud mulle kuidagi, ei olnud nagu minu – aga usun, et kellelegi teisele võib ta palju heameelt teha," arvab Reet.

Reet pani müüki ka ühe ansambel Rock Hoteli lipsu. Neid on Eestis säilinud väga vähe ja müüki tulev on üks autorieksemplar. "See on nüüd küll legendaarne! See oli vist ansambli 15. aastapäev ja selleks puhuks lasti neid spetsiaalselt umbes 50 tükki teha. Aga nüüd on Rock Hotel juba üle 30aastane! Mulle endale jäi ka veel paar tükki mälestuseks," räägib Reet. Lisaks müüb Reet veel saate "Kuulus ja kummaline" T-särki ja tema enda CD-d.

Veel on müügis

Baleriin Age Oksa balletisussid.

Lauljatar Hedvig Hansoni pluus.

Lauljatar Liisi Koiksoni ridikül ja pärlid.

Suusataja Eveli Saue võistlussärk.

Moekunstnik Karolin Kuusiku ridikül.

Samal teemal

02.09.2011
Tuludega päästetakse väikese Albina elu