Inimesed

Ott Leplandi fänniraamatu tulu aitab noortel lauljaks õppida (5)

Toimetas Marge Sillaots, 7. detsember 2010 12:00
Foto: Tiina Kõrtsini
Äsja kirjastuselt Pilgrim ilmunud Eesti esimese fänniraamatu "Lubage mul olla. Ott Lepland." müügitulust läheb osa stipendiumifondi, mis võimaldab paaril noorel WAF muusikakoolis laulmist õppida.

"Tean omast käest, kui oluline on noorel lauljal edasiarenemiseks saada korralikku õpetust ja mul on väga hea meel, et fänniraamatul on heategevuslik külg. Ootan põnevusega konkurssi, et paar suure potentsiaaliga noort laulutalenti välja valida," räägib raamatukangelane Ott Lepland, kelle sõnul on fänniraamat avameelne vaade tema ühe eluperioodi telgitagustesse.

Samal teemal

Autor Kirke Ert on kogunud raamatusse lisaks Oti kogemustele ka tema sõprade ja kaaslaste jutustused.

"Ma arvan, et Ott on mu sadadest õpilastest kõige andekam," arutleb WAF kooli õpetaja Maiken ja lisab, et Ott on musikaalne ja väga töökas – kooslus, mis viib tippu. "Ott on täielik oma ala fänn ja see on ka üks tema edu alustalasid. Mida rohkem on entusiasmi, tahtmist ja töökust, seda suuremad on võimalused saada väga heaks lauljaks."

Raamatu tuludest läheb osa Ott Leplandi stipendiumifondi, et pakkuda õppimisvõimalust paarile noorele, kes saavad WAF muusikakooli sisse aga kelle perel pole majanduslikult võimalik õpinguid toetada. Järgmised katsed WAFi on 8. jaanuaril ja Maiken julgustab osalema ka neid, kellel finantsrindel kitsas olukord.

Samal teemal

03.11.2010
Kuidas superstaarisaade muutis Ott Leplandi elu?
19.10.2010
Ilmub raamat Ott Leplandi tähelennust