Inimesed

Birgit Õigemeel sai muusikalis peaosa 

Toimetas Mari-Leen Albers, 4. oktoober 2010 09:27
Birgit Õigemeel astub üles "Helisevas muusikas".Foto: Erakogu
Vanemuises algavad homsest „Heliseva muusika" proovid, kus üheks peaosatäitjaks on Eesti esimene superstaar Birgit Õigemeel. Temaga jagab rolli Hanna-Liina Võsa.

Teistes osades astuvad lavale Jüri Lumiste või Raivo E. Tamm, Eva Püssa või Siiri Koodres, Maarja Mitt või Liisa Pulk, Karmen Puis või Silvi Vrait, Külliki Saldre või Kais Adlas, Raivo Adlas, Jaan Willem Sibul, Karol Kuntsel või Rasmus Kull ning hulk toredaid laululapsi.

Birgit Õigemeel on muusikaga kokku puutunud juba väikesest peale - ta õppis muusikakoolis viiulit ning laulis Aarne Saluveeri käe all Lasteekraani muusikastuudios. Hiljem õppis Birgit Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ettevalmistusklassis.

Ka näitekunst pole Birgitile võõras - 2007. aastal lõpetas ta Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriklassi, kus õppis näitlemist Lembit Petersoni käe all ning mängis naispeaosalise rolli diplomilavastuses "Kaks veroonlast". Birgit võitis 2007. aastal ka saate "Eesti otsib superstaari".

Hanna-Liina Võsal on nii Eesti kui Ameerika muusikalilavadel seljataga juba pikk karjäär. Ta on lõpetanud Ameerika Muusika ja Draama Akadeemia. Hanna-Liina on varem mänginud Vanemuise muusikalis „West Side Story" ja osalenud „Memory" kontserditel.

Eestis tuuakse "Helisev muusika" lavale juba kolmandat korda. Vanemuise lavale jõuab lugu esmakordselt. Teatrijuht Paavo Nõgene sõnul on maailma muusikaliklassikas mõned nimetused, millest ei saa üle ega ümber ja mis muudavad iga soliidse muusikateatri repertuaari väärikalt värvikaks. „

„Helisevat muusikat" hakatakse mängima Tartus Vanemuises ja Tallinnas Nokia Kontserdimajas. Etendus on eesti keeles, ingliskeelsete ja soomekeelsete subtiitritega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee