Eurovisioni võitnud Saksamaa eurolauljatar oli finaalijärgsel pressikonverentsil ülevoolavas meeleolus.Foto: Tairo Lutter, Oslo
Kais Allkivi, Oslo 30. mai 2010 02:39
Eurovisioni lauluvõistluse finaalile järgnenud pressikonverentsile sisenes Saksa lauljatar Lena Meyer-Landrut õnnest kepseldes ning fotograafe paariminutise šampanjadušiga kastes. "Ich liebe Deutschland!" ("Ma armastan Saksamaad!") laulis ta saalis viibivate Saksa ajakirjanike seltsis. Esmalt nõustus Lena küsimustele vastama vaid saksa keeles.

"Sakslased tahavad seda," põhjendas ta. „Tere! Ma olen Lena. Olen 19 ja tulen Hannoverist. Ja täna võitsin ma Eurovisioni lauluvõistluse," ütles ta alustuseks. Äsja 19aastaseks saanud abiturient rääkis, et kui pool aastat tagasi ei toimunud tema elus veel midagi erilist, siis nüüd tuleb tal suure inimhulga ees esineda ja pressikonverentse anda - see on tema sõnul siiani irreaalne. „Seda kõike on väikse Lena peakesele liiga palju!" ahastas neiu.

Edasi kulges pressikonverents nii saksa kui inglise keeles - Lena vastas olenevalt küsimuse esitamise keelest. Kas teda Eurovisioni finaali ametlikul järelpeol kohtab, ta veel ei teadnud: „Tegelikult pole ma planeerija, nii et ma veel täpselt ei tea. Aga üht ma tean: täna õhtul läheb meil peoks." Küll on aga paigas järgmise päeva plaanid: pühapäeva pärastlõunal jõuab eralennukiga reisiv Saksa delegatsioon tagasi Lena kodulinna Hannoverisse. Linna raekojas toimub vastuvõtupidustus. Alexander Rybakile läks mullu vastu 5000 norrakat, sakslastel on nüüd võimalus see arv üle lüüa.

Gümnaasiumi lõpetamise teemal polnud Lena nõus rääkima. „Miks te mulle koolilõpuküsimusi esitate?" heitis ta ajakirjanikele ette. Selle asemel meeldis lauljatarile naljatada. Küsimusele, kas tal on mõttes tulevikus Alexander Rybakiga koostööd teha, teatas neiu: "Tegelikult oleme Rybakiga juba kolm aastat koos olnud ja järgmisel nädalal tuleb meil välja esimene ühisalbum."

Oma tegelikust eraelust Lena rääkima ei soostunud: „Saksa inimesed teavad, et ma ei räägi oma eraelust, nii et ma ei tee seda ka praegu." Nii ei tulnudki välja, kas ta mõtles pöörasest armastusest rääkivat võidulugu "Satellite" esitades kellelegi kindlale või ei.

Võitmisega seotud emotsioonid võttis Lena kokku järgmiselt: šokk, ebareaalne, väga õnnelik. „Ma pean selle kõige üle veel mõtlema," ütles ta. „See ajab mind hulluks!" hüüatas ta lõpuks. „Me polnud sellega arvestanud. Kõik läks nii pagana teistmoodi!"

Kas 2011. aasta Eurovisioni lauluvõistlus toimub Lena kodulinnas Hannoveris või mõnes muus Saksamaa linnas, pole hetkel veel teada.