Inimesed
Vaata eeletenduse videot ja galeriid!

Getter Jaani keskkoolimuusikalis: äge on ülbe olla! (36)

Maria Karumets, 26. märts 2010 07:03
LIBLIKAD KÕHUS: Lauljatar Getter Jaani pabistab üsnagi palju oma elu esimese suure muusikalirolli pärast, mis täna õhtul nukuteatris esietendub. Foto: Ave Kaing-Kaabel
"Kui mulle öeldi, et sellest tuleb ka muusikal, siis ma mõtlesin, et peab proovima, äkki saab!"ütleb täna õhtul esietenduvas muusikalis "High School Musical" mängiv noor laulja Getter Jaani. Ta tahtis selles tükis väga osa saada ega anna kibekiirel proovideajal tempole alla.

"Tavaliselt ma ikka magan lõunani välja, aga olen kindel, et homme hommikul, nii kui kell heliseb, tõusen kohe üles, hakkan laule läbi laulma ja tantse läbi tantsima," lubab eile "Eesti otsib superstaari" saates tuntuks saanud nooruke lauljatar Getter Jaani.

Et end enne esinemist maha rahustada, lubas Getter õhtuks parima sõbranna külla kutsuda. "Ma pole teda üldse näinud ja siis ma helistasin talle, et äkki tuleks minu juurde ja siis lobiseme," pajatas Getter.

Getterile on see esimene suur ja tõsine muusikal suurel laval. "Liblikad on kõhus, aga noh, närv peabki sees olema," pabistab lauljatar veidi.

Sõnasõtta polegi sattunud

Viimane proovinädal on olnud eriti ekstreemne – hommikul pool kaheksa üles, kell 8.50 on juba grimm, proovid lõpevad alles kell kümme õhtul. "See ongi nii: ärkan, lähen proovi, koju ja siis kohe magama." Getteril millekski muuks praegu aega ei jäägi, aga sellest hoolimata peab Getter ka kutsekooliga tegelema. "Eks meil siin vahepeal on proovides pausid, siis lähen kooli ja teen mingeid töid," ütleb Getter, et jookseb nagu orav rattas. Kas ta soovib aga rohkem teatrilaval muusikalis osaleda või laulda popbändis, ei oskagi Getter veel täpselt öelda. "Praegu mulle meeldib isegi rohkem muusikalis olla – see on nagu rohkem minulik," pakub Getter.

Getteril oli raske rolli sisse elada. "Mul on see, et iseloomult olen ma täiesti peaosaline Gab-riella, aga Sharpay roll, mida mängin, on täielik vastand. Algul oli raske sisse elada, aga nüüd ma tunnen, et saan hakkama," räägib ta. "Sharpay on natuke ülbe ja kiiksuga. Ma ise olen pigem lahke ja päriselus ei oska selline ülbe olla, ma ei suuda. Ma ikka alati naeratan kõigile," ütleb Getter ja kinnitab, et vahelduseks on äge natuke ülbata ja proovida, mis tunne on paha tüdruk olla. "Kunagi olin selline pisike ja vahel ikka natuke ülbasin: kui minule midagi öeldi, üritasin ikka midagi vastu öelda," naerab tagasihoidlik Getter. Ta kinnitab, et üleüldse on tal elus väga vähe tülisid ette tulnud ja sõnasõdadesse polegi sattunud.

Muusikal koolinoorte suhetest

Täna õhtul esietendub Eesti Nuku- ja Noorsooteatri suures saalis Walt Disney menufilmil põhinev muusikal "High School Musical", mis on purustanud kõikvõimalikud edetabelirekordid. Eesti teatriversioonis kehastab peategelast Troyd Ott Lepland või Kristjan Kasearu, Gabriellat Mari Ronimois. Teatrilaval säravad veel Getter Jaani, Marilyn Jurman, Silver Laas ja Karel Tallermaa.

Algideena soovisid lavastajad, et laval mängiksid koolinoori need, kelle jaoks keskkool ka päriselt alles kestab või on värskelt meeles. Sobivate osatäitjate leidmiseks korraldas nuku- ja noorsooteater 2009. aasta sügisel castingu, kuhu pani end kirja ligi 300 noort kogu Eestist.

Muusikali peategelased on Troy ja Gabriella – kaks noort, kes kohtuvad koolivaheajal uusaastapeol. Taas kooli minnes avastab Troy üllatusega, et Gabriella on nende kooli uus õpilane. Üheskoos kandideeritakse kooli muusikali peaosadesse, mis ei ole aga sugugi nii lihtne.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee