Inimesed

«Ma saan vanadekodu parimad tissid!»  (7)

Triin Tael , 6. mai 2009, 00:00
AASTA ilusaim: Christina Applegate oli mullu rinnavähiohu tõttu sunnitud laskma eemaldada mõlemad rinnad. Tänavu valisid ajakirja People lugejad selle vapra naise maailma ilusaimaks inimeseks. Foto: All Over Press
Rindadest ilma jäänud Christina Applegate kuulutati maailma ilusaimaks inimeseks!

USA ajakiri People on kuulutanud maailma ilusaimaks inimeseks näitlejanna Christina Applegate’i, kes mullu suvel oli sunnitud vastu võtma elu rängima otsuse. Seksisümbolina tuntud teletäht lasi vähiohu tõttu eemaldada mõlemad rinnad.

Teismelisena komöödiasarjast «Tuvikesed» maailmakuulsaks saanud 37aastasel näitlejataril avastati mullu ühes rinnas kasvajatombud. Veel selgus, et ta kannab BRCA1 geenimutatsiooni – nõndanimetatud vähigeeni, mille kandjatel on teistest naistest märksa suurem oht rinna- ja munasarjavähki haigestuda.

Christina šansid tõvest pääseda olid kasinad – ka tema emal Nancyl oli seljataga heitlus kasvajaga, mille käigus eemaldati üks rind.

Jäädvustas mälestuseks oma rinnad fotodele

Näitlejannal olid profülaktika mõttes eemaldatud mõlemad rinnad.

Christina tunnistab, et diagnoosi saamine ajas ta raevu. «Värisesin üle keha ja pidin kohe ka asjalikuks muutuma. Uurinud kõiki minu puhul võimalikke raviplaane, tundus arstile ainsana kõige loogilisem ja mõjusam kahepoolne rinnaeemaldus.» Ema oli talle tohutult toeks. «Ta on vaikselt mu seljatagust kaitsnud ja kinnitanud, et kõik saab korda. Ja ma teadsin, et saab. Ma olen ju oma ema jälginud.»

Kaunitari ähvardab ka munasarjavähi oht

Enne operatsioonile minekut tegi näitlejatar kodus elu esimese ja ka viimase aktifotosessiooni, et rindadest jääks mälestus. «Kandsin hoolt, et mul oleks neist iga nurga pealt lähivõte,» rääkis vapper staar Oprah Winfrey jutusaates. Ta tunnistas, et armide vaatamine ajab teda nutma. Ent Christina ilmutas oma katsumustest rääkides vapustavat huumorimeelt. «Vähemalt ei pea ma rinnahoidjat kandma,» muigas ta ning lisas, et mõne aja pärast läheb ta rindade ülesehituslõikusele. «Ma saan vanadekodu parimad tissid! Minust saab kõigi bridžimuttide kadeduse objekt.»

Christinast on saanud rinnavähivastase võitluse aktivist, kes tõestab oma isikuga, et haiguse seljatanud naine võib särada täpselt samaoodi kui varemgi. Ta tunneb end enesekindlamalt kui aastaid tagasi. «Olin vanasti väga uje, aga 30. eluaastale lähenedes hakkasin enda eest seisma. Nüüd ei karda ma enam ruumitäiele inimestele kõnet pidada ega vestluses osaleda.» Uute rindadega on ta rahul. «Nad ei ripu enam põlvini nagu varem. Ja mu «tüdrukud» näevad särgikus väga head välja.» Septembri algul osales Applegate vähivastasel telemaratonil «Stand Up To Cancer», mõni nädal hiljem naasis ta oma komöödiasarja «Samantha Who?» võtetele.

Peale ema on Christina jõudu ammutanud ka elukaaslaselt, Hollandi päritolu muusikult Martyn Lenoble’ilt, kes armastab teda pealaest jalataldadeni. «Martyn andis mulle põhjuse elus olla ja naeratada.»

Vähigeeni tõttu ähvardab Applegate’i ka munasarjavähi oht. Arstid on soovitanud tal võimalikult kiiresti emaks saada, et vajadusel munasarjad eemaldada. Ent perelisa tulek peab Christina sõnul veel veidi ootama. «Küll see juhtub. See lihtsalt ei juhtu kohe praegu,» ütles ta novembrikuu intervjuus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee