Mullu sai kaks Kuldset Plaati Niki - ta krooniti Aasta naisartisti ja Aasta albumi tiitliga. Foto: Kaarel Tigas
Eveli Rebane 23. märts 2009 13:00
Müüdavuse ja mängitavuse alusel üheteistkümnendat aastat jagatud poppmuusikaauhinnad Kuldne Plaat antakse tänavu kätte 15. aprillil kell 15 Meriton Grand Hotel Tallinnas.

Neljapäeval jagati kätte tänavused Eesti Muusikaauhinnad, mis põhinevad spetsialistidest koosneva žürii valikul. 15. aprillil jagatakse kätte Kuldsed Plaadid. "Kuldse Plaadi auhinda ei hinda subjektiivne žürii oma subjektiivse arvamuse alusel," räägib "Kuldne Plaat 2009" korraldaja Auris Rätsep, et auhinnad antakse kätte Eesti Autorite Ühingu, Eesti Esitajate Liidu ja NCB Eesti faktiliste andmete alusel.

"Need andmed, mis on võimalik Eestis koguda ja saada. Milliseid plaate ja artiste on kõige rohkem müüdud, esitatud ja mängitud. Need popstaarid ja autorid-esitajad saavad pärjatud, keda rahvas tegelikult kõige rohkem kuulab, ostab ja võib öelda ka armastab!"

Nagu viimastel aastatel, ei toimu ka tänavu ürituselt teleülekannet. Rätsepa sõnul Kultuuriministeerium küll "Kuldne Plaat 2009" üritust toetab, kuid mitte nii palju, et saaks seda ka teles näidata. "Nad toetasid suuremas mahus seda avalikku üritust, mis nüüd seal teatris oli," viitab Rätsep Eesti Muusikaauhindade jagamisele Vene teatris.