Inimesed

Tarvo Kralli totaalne muutumine: „Hämmastavalt kergelt on need kilod läinud!“ (91)

Kais Allkivi, 19. november 2008 00:00
Enne ja nüüd!Foto: Arno Saar / Teet Malsroos
Näitleja ja muusikaliprodutsent Tarvo Krall on rahvale tuntud kui Rõõmurull, ent nüüd tuleks tõsiselt kaaluda hüüdnime vahetust, sest üdini optimistliku ellusuhtumisega mees on lühikese ajaga nagu muuseas läbinud totaalse muutumise.

„Kõik on kinni mõtlemises. Tõenäoliselt mõtlesin õigesti,“ on Tarvo imelihtne saladus.

Küsimusele, mis motiveeris teda paljude aastate järel just nüüd pöördelist sammu astuma, vastab Krall: „Oli aeg. Tabasin ära õige aja.“

Tulemus ei ole saavutatud läbi valu ega pisarate – uue tervisliku elustiiliga kohanemine tuli hoopis kergemini kui ta arvanudki oleks. „Hämmastavalt kergelt on need kilod läinud.“

Puhkuse ja pühade ajal võtab vabamalt

Krall tegi söömises korrektuure märtsis. Juunis tuli vahele väike suvepuhkus, sest suvel end justkui liigselt piirata ei taha. Puhkus seisnes tegelikult selles, et kaal pidevalt ei langenud, ent suvega ei tulnud midagi ka juurde. Kui, siis üks-kaks kilo, mispeale ta naljatab: „See on selline vetsus käimise värk.

Septembrist jõuludeni peab Krall toitumisel jälle suurema hoolega silma peal. Pühade ajal saab veidi vabamalt võtta, kuid ka siis võib jõuluprae kõrvale kuuluvad kartulid väga vabalt asendada kapsaga.

„Väga maitsev,“ on Krall veendunud. Samuti on Krall viimase aja jooksul avastanud, kui suurepäraseid roogi tervislikust kraamist, näiteks lillkapsast, valmistada annab: „Katsetamise asi.“

Tunneb puudust piimast

„Arst ütles, et patustada tohib, aga harva,“ seletab Krall. Maiustustega ei tasu siiski liialdada. Ta kinnitab, et ei tunnegi eelnenud eluviisist puudust ega pea lihtsalt enam vajalikuks kogu aeg midagi põske pista.

See, mida koos süüa tohib, on juba tugevaks harjumuseks saanud. Kõige enam on Krallil kahju, et piim soovitatav ei ole.

Paljudele dieediga alustajaile osutuvat raskeimaks katsumuseks see, et toidu kõrvale ei tohi juua. „Aga eks selliseid väikseid ohvreid võib hea eesmärgi nimel ju ikka tuua,“ arvab Krall, kes usub, et kõik on kinni peas ja mõtlemises.

„Tõenäoliselt mõtlesin õigesti,“ põhjendab ta oma edu.

Endale ei tohi asja ka liiga hirmsaks mõelda. „Ei tasu häbeneda,“ julgustab mees uuele eluviisile üleläinuid kindlasti jätkama.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee