"Jõulutunneli" üks saatejuhte - Margus SaarFoto: Arno Saar
SLÕL Online 17. detsember 2007 12:27
ETV traditsiooniline heategevusprogramm "Jõulutunnel" soovib oma üheksandal eetriaastal keskenduda koosolemise ja ühise tegutsemise jõule.

Seekord kutsutakse televaatajaid toetama Tallinna Lastehaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi soovi soetada kuni 12aastastele patsientidele sobivaid eriseadmetega operatsioonilaudu ning Pelgulinna sünnitusmaja soovi kinkida Eesti haiglate igale sünnitusosakonnale loote jälgimise monitor.

Annetustelefonid avanevad juba homme, annetada saab terve saatele eelneva nädala jooksul, saatepäeva ajal ja pärast saadet. Telefonid suletakse 27. detsembri õhtul. Annetada saab kolme erinevat summat - 25, 100 ja 500 krooni. Telefonifirmad vahendavad annetusi tasuta.

Annetussumma jaguneb võrdsetes osades Tallinna Lastehaigla Toetusfondi, Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi ja Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi vahel. Kõik kolm on tulumaksusoodustusega sihtasutused, annetajad võivad tuludeklaratsiooni esitades annetatud summa maksustatavast tulust maha arvata.

Ligi viietunnist ja kuueosalist otsesaadet, mis alustab 25. detsembril kell 10, juhivad Margit Kilumets ja Margus Saar. Stuudios on külalised ja muusikud, vaadatakse videolugusid Eesti peredest ja tehakse otselülitusi, et teada saada, kui palju on sündinud jõululapsi.

Eelmise aasta annetussummaks kogunes 3,1 miljonit krooni. Tartu ja Tallinna lastehaiglad said selle abil tänapäevased, just laste raviks mõeldud reanimobiilid.