Inimesed

Purupurjus laulja saabus kohale, urineeris aia ääres ja lahkus koso sünnipäevalapsele mõeldud kingitusega

ÕHTULEHE ARHIIVIST | Laulja Erich Kriegeri uskumatud jõulu­seiklused Tartu linnas (31)

Verni Leivak , 29. jaanuar 2018 20:24
SL Õhtuleht, 29. detsember 2005.Foto: Õhtulehe arhiiv
Tänases saates "Kuuuurija" paljastas Katrin Lust, et Erich Kriegerit nähti purjuspäi autot juhtimas. Lauljal on ka varem seiklusi olnud, selgub 2005. aasta 29. detsembril Õhtulehes avaldatud loost. 
SL Õhtuleht, 29. detsember 2005. Foto: Õhtulehe arhiiv

Samal teemal

_______________________________________________________________

Jõululaupäeval Tartu ärimehe Taavo Toomsalu sõbrannale üllatusena esinema pidanud Erich Krieger saabus küll kokkulepitud ajal kohale, kuid oli purupurjus, urineeris eramu aiale ning lahkus koos kingitusega, mille pidi laulukava vahel üle andma. Krieger nimetab seda kõike seniilseks jutuks.

Jõululaupäeval tahtis Tartu Krooksu pubi omanik Taavo Toomsalu teha oma sõbrannale üllatuse – kutsuda koju esinema Erich Kriegeri. «Et ta laulaks pool tundi ja annaks siis üle spetsiaalselt Iirimaalt tellitud kingituse – käsitööna köiest valmistatud pühvli,» täpsustab praegu Kariibi mere ääres puhkav Toomsalu. «Summa, mis Krieger küsis, oli tema taseme kohta suhteliselt kõrge – suts üle 10 000 krooni. Aga kuna oli jõululaupäev, mõtlesin, et mis seal ikka,» leppis Toomsalu olukorraga.

Anonüümseks jääda sooviv esinemise korraldaja tunnistab, et eelmise päeva õhtupoolikul, kui etteaste suhtes kokku lepiti, olnud Krieger teisel pool telefoniliini heas tujus. «Pidu käis, aga Krieger lubas, et ta on järgmisel päeval kindlasti kaine,» ütleb korraldaja.

Tuli taksoga Tallinnast Tartusse

24. detsembri hommikul kella kümne paiku saabuski Krieger koos ennast tema mänedžeriks väitnud härraga Tartusse kokkulepitud eramu juurde Linnu tänaval. Tallinnast, taksoga, ja mõlemad paraku purupurjus. «Ülimalt lakku täis,» väljendab etteaste korraldaja. «Nad seisid vaevu jalul,» lisab Toomsalu.

Mehed astusid taksost välja ning esimese asjana urineeris Krieger eramu aia äärde. «Kui ma majast välja tulin, siis Krieger parajasti kuses,» räägib Toomsalu. Aktsiooni märganud, väljus majast üllatuse saaja ema, ja küsis, mis siin toimub. «Krieger karjus ja lubas kõiki ära kägistada ja tappa anda. Hullumaja!» ahhetab korraldaja, kelle sõnul kutsus ema seejärel uksele tütre.

«Selle aja jooksul – ma ei tea, kas ta ei saanud seda püksi, aga igatahes pissis ta end täielikult täis. Hüüdis siis hõu! ja hei! ning küsis, kus tema papp on,» muljetab Kriegeri etteaste korraldaja. «Vastasin seepeale, et kallis mees, sellises olukorras ma sind majja ei lase. Ning seletasin kingituse saajale, et näe, siin ongi sinu üllatus, aga ma ei saa teda sinu juurde lasta, sest ta on lootusetus seisukorras.»

«Palusin, et äkki ta magab ennast kaineks, aga ta kukkus koos oma kitarriga pikali ning tagatipuks oksendas,» ohkab Toomsalu.

Erich Krieger peab seda seniilseks jutuks

Krieger teatanud seejärel, et kui pappi pole, siis tema esinema ei lähe, ning istus taksosse tagasi. «Siis hakkas see nn. mänedžer esinema ja karjuma ning lõpuks, mis on kõige naljakam, hakkasid nad hoopis valesse, kõrvalmajja trügima… Asi muutus päris katastroofiliseks ja me palusime neid, et jätame asja lihtsalt ära,» otsustasid üllatuse korraldaja ja tellija konkreetselt tegutseda.

«Andsin neile 3000 krooni, et taksojuht mehed vähemalt Tallinna ära viiks,» selgitab Toomsalu. «Aga kingitus jäi kah tema kätte, ning tagasi ta loomulikult ei helistanud ja kingitust ei tagastanud.»

Toomsalu tunnistab, et Kriegeri visiit pani teda nördima. «Kõige hullem, et kingi ja üllatuse saaja nägi seda kõike pealt. Ja Kriegerit ma enam kindlasti esinema ei kutsu. Seda viga ma enam ei tee,» lubab ta.

«Kõik see, mida nad väidavad, ei vasta tegelikkusele. Absoluutselt seniilne jutt,» kommenteerib Erich Krieger, kui on kogu stoori ära kuulanud. «Saabusime kohale, aga ma nägin, et seltskond on ise juba päris hoos ja pidutsenud. Otsustasin mitte esineda ja sõitsin minema. Kõik. Kogu lugu. Ja kutsun inimesi mõistusele. See on ju absurdi tipp! Kui pidin nii hull olema – kuidas ma sain järgmisel päeval spordipeol absoluutselt vormis ja täiesti supertasemel esineda? Kirjutagi nii: ärgu see Toomsalu krooksutagu! Selle, mis ta taksojuhile andis, andis ta oma viisakusest või ma ei tea, millest – see on tema oma asi. Ärimehena sellist püha viha välja valada on aga äärmiselt nõme ja paneb nördima.»

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee