Inimesed

Marje Hansar: Õllesummer on Eesti rahvusliku kultuuri lipulaev

Andero Kaha , 5. juuli 2005 00:00

54 KOMMENTAARI

l
lullu/ 11. juuli 2005 15:35
see marje on ju lollakas, kui ta nii arvab- see pole kuluur vaid ÄRI ja pappi said nad rihoga nüüd kõvasti ja kesikud ju seljataga ja plats ei maksnud midagi- mõtelge ise, a tegelt kui telekas teda ükskord näidati täispeaga, siis oli küll rõve eit ja sellest muljest lahti enam ei saagi.
i
ipi/ 11. juuli 2005 11:10
Käisin esimest korda ÕLLESUMMERIL.
Uno loobi juubelikontserdi pärast.
Tegelikult oli kuuldavus väga halb. Tagapool istudes segasid kõrvalhelid, eespool oli heli ülevõimendatud. Olin pettunud. Tundsin Loobile kaasa.
ÕLLESUMMERILE enam ei lähe. Minu jaoks oli see tõesti rohkem ÕLLEsummer kui summer.
Ja mis puudutab esinemisi mujal, siis näiteks ka setode esinemispaik ja kuuldavus oli minule kui nende esinejate suurele austajale, kurb vaadata. See oli rohkem ümbritseva melu muusikataustaks, kui nende muusika nautimiseks.
Lühidalt - nõustun suurema osa kommentaaridega, et ÕLLEsummer on ÄRIPROJEKT.
m
mnjah/ 9. juuli 2005 20:47
Arvan, et normaalne nähtus on see, kui "kultuuri suursündmusel" kuulatakse eeskätt muusikat ning juuakse kõrvale õlut, mitte aga vastupidi. Idee poolest on Õllesummerite erinevate special-projektide (nt. kontsert, kus esitati Beatlesi loomingut) välja toomine üsna hea vaheldus stamp-esinajate (Smilers, The Sun jne) etteastetele. Sellegipoolest on nõme, et eespool nimetatud kontserti lõpetanud ilutulestik algas sedavõrd vara, et lõpulugu mattus täielikult tossu ja paugu sisse...
t
Tulevikuennustus/ 9. juuli 2005 09:04
Alguses oli ainult rock summer. Nüüd on sellele lisandunud ka õllesummer. Aktiivsetel tegijatel mõlgub kavatsustes ka narkosummer ja edaspidi sex-summer...
e
Ernest/ 8. juuli 2005 20:11
Lipulaev Marjele peaks pingviinide paraadil Maarjamaa Risti annetama selle suure kultuuri Lipulaeva eest,kus juba hällist õpetatakse noori jooma. Täitsa põrunud ja kultuurist pole tal aimugi. Ega ikka ei maksa teisi rahvusi niisama järgi ahvima hakata ja ikka seda sitema poole pealt.
l
Lembit/ 8. juuli 2005 19:54
Ainult täielikult mandunud rahvuse esindaja võib nii öelda,et ÕLLESUMMER ON RAHVUSLIKU KULTUURI LIPULAEV. No nii ta hoopiski pole,PIGEM KULTUURITUSE LIPULAEV
ja see Marje ise on täitsa ebakultuurne tükk.
j
jah/ 8. juuli 2005 17:09
suvaline klubi v6iks siis ennast kult.keskuseks pidada,
J.M6is midagi sellist prooviski v2ita kunagi
v
võimalik.../ 6. juuli 2005 21:56
väga lihtne oleks see vilets nürimeelne läbu alaealiste tattide joomatrahvidega kutuks teha...ja muidugi ürituse eest vastutajatele.

k
kuri tädi/ 6. juuli 2005 14:50
Eesti Politsei võiks Õllesummeril ka kokku lugeda mitu alaealist purjakil oli, nagu jaanipäeval ja siis saab võrrelda, kumb on kultuursem üritus
m
minu/ 6. juuli 2005 14:48
Võiks ju olla lihtsalt SUMMER ja õlut ei peaks eraldi nimetama, kes tahab see joob nagunii.
s
söber/ 6. juuli 2005 14:01
No kas ta just lipulaev on..ei tea, aga väärt asja ajab ta küll ja purjed on tal pingul :D
õ
Õlle Summer/ 6. juuli 2005 12:41
Marje Hansar on Eesti rahvusliku kultuuri lipulaev!!!
s
säuh/ 6. juuli 2005 12:19
Käige vaadake Saksamaa ja tesite riikide õllefestivale ja näete, et sinna poole me teel olemegi. ja selle pärast ei pea tõesti häbenema. Nii võivad ka meie Õllesummeril vabalt ka noored ja emad rinnalastega käia. Ning uskuge, kui tea seal lapsele tissi annate, mina ei hakka sellest rinnapiima ihkama. Eeskuju pole sugugi väga nakkav :-))
j
jah/ 6. juuli 2005 09:50
nagu Eestis uudsed urinaalid.
j
julli/ 6. juuli 2005 09:33
Ei meeldi,et alaealised seda joomist pealt vaatavad,isegi rinnnalapsed v6etakse kaasa. Sii veeel imestame,et noored varakult joovad----------eeskuju kultuuriyrituse n6ol ju olemas.
l
lugeja/ 5. juuli 2005 22:58
Mis seos on kultuuril ja õllejoomisel? Õllesummer on muidugi joomise lipulaev. Pr Hansar, ma võin ennast Hiina keisriks ka nimetada, aga siis saan prii ülalpidamise Paldiski maanteel. Meie hiidmaja akende all käib 24 tundi üks laaberdamine/lakkumine, lähedal metsa all pealegi tasuta kemmerg. Jo see on siis kultuurikeskus?

k
5. juuli 2005 22:41
Kas kiiking ikka on sellel aastal olemas?
h
Heauskne/ 5. juuli 2005 22:14
kysija. Maireke, kas su keel mitte ei vääratanud- tahtsid ju öelda, et Õllesummer on Riho Rõõmuse ja Marje Hansari pere rahalaev. Geniaalne äriidee, kus mehe poolt on mängus riigile kuuluv magus plats pealinnas, mida ta kaasale loovutab peopaigaks. Koos teeme, koos teenime, koos kulutame. Tehke järele ehk makske välja, nagu wanaste Virumaal öeldi!Rumal on see, kes kättekukkunud võimalusi ei kasuta korraliku väljalypsi saavutamiseks.Kui midagi iganes kõrvale tõstate, siis vähemalt suurusjärgus Paldiski sadam või väikelinna leivatehas.Olete õiges parteis, ei vaadata eales näppudele, et mis sinna külge jääb.Mõne linnakese turg passib kah easte, kui rohkem ei jaksa-julge.
j
joo!/ 5. juuli 2005 21:41
pane neegrile ka silt otsaette-VALGE! -sama siin,õlleläbu kultuuriks pidada...minu arvates on see eit lolliks joonud juba ette ennast,kui seda joomapropagandat kultuuriks peab,ja ammugi POLE see MEIE KULTUUR!blondiin vist,loomulik ja täielik.mis ta oma ülleparmu olekut peab kõigile iga suvi reklaamima,sünnitagu parem?
m
Mart/ 5. juuli 2005 20:34
Kultuur on ka kultuuri puudus. Kultuur on ka labasus. Kultuur on räpasus. Kõik on kultuur, ainult mis märgiga ja mille nimel. Mõnes kultuuris on söödud kaasmaalasi, teises torgatud võõramaalasi orgi otsa, kolmandas kustakse ka keset tänavat, pole vaja uut? leiutist urinaali. Marje Hansari artikli võikski kokku võtta sellega, et Õlesummer on Eesti kultuuri lipulaev, kus mehed saavad vabalt kusta urinaali. Seda võib tõesti nimetada uueks sõnaks eesti kultuuris, ehk ka lipulaevaks... vahetult enne selle põhjaminekut.
Igal asjal on piir. Korraldage oma läbupidu, tehke seda tagasihoidlikult võpsiku vilus ja kuske urinaali kui palju kulub, ärge tulge mõistusega inimestele seletama, et saate hakkama kultuurikangelasteoga. Igasugusel künismil ja nõmedusel võiks olla siiski piir. Ehkki kogu üritus on ka samaaegselt keskerakonna propaganda üritus. Just viimane õieti kurvaks teebki.
Ka laulupeol juuakse õlut, ja mitte vähe. Võib-olla on mõni purjus ja urinaali asemel tuleb seisma hiigelsabas, et pääseda üleujutatud peldikusse. Ja siiski on see kultuuripidu kõigets hoolimata. See on kultuuripidu õllega, aga mitte õllepidu mõnitatud labase massikultuuri raamistuses. Mitte eesti rahva madalaimate kirgede banaalne ekspositsioon.
Marje Hansar kultuuriministriks )D)D)D
v
Vägevalt/ 5. juuli 2005 19:31
kultuurihimuline rahvas need eestlased. Politsei paneb lisajõud välja, et kultuuritarbimist piirata.
s
See/ 5. juuli 2005 17:19
on kultuur. Loomulikult on.
Õlu on kultuur ja laul on kultuur. Räuskamine, nurka kusemine, läbu- ka see on kultuur. Eesti kultuur.
Ilma õlleta on ka kultuur. Ilma räuskamiseta ja läbuta samuti.
Kõik on kultuur, mida kultiveeritakse. Kui õpetada karu õlut jooma, on seegi kultuur. Karukultuur.
j
jah/ 5. juuli 2005 15:38
eks ta ole töesti eestlaste au ja uhkuse.Milline rööm on lällavatest vindis tatikatest,millised järglased vöivad sihukestel tulla..Töesti,au ja uhkus.
s
Simba/ 5. juuli 2005 15:32
Proosit, Marje!
Kahjuks olen täiesti kultuurivaba!

w
WWW/ 5. juuli 2005 15:26
See footbag'i ja rulasõidud on lahedad. Neid õlut joonuna ainult teha ei soovita :D
t
tegelikult/ 5. juuli 2005 14:18
Tegelikult saab rääkida 2 Õllesummerist. 1. on jah see õllesummer kus juuakse õlut, suheldakse, "läbustatakse" ja pannakse ainult pidu ning selle rühma moodustavad peamiselt 20-30a mehed, aga on ka 2 õllesummer kus inimesed on kained, või ainult veidi joonud, ja kes kuulavad kontserte ja tunnevad esinejatest rõõmu. Ning selles viimases rühmas on tõesti nii noori kui vanu, mehi ja naisi
k
khm-khm/ 5. juuli 2005 13:57
No ikka ÕLLEsummer. Mis mõtet oleks eestis VEINIsummerit teha??
v
Virgo/ 5. juuli 2005 13:56
Selles suhtes on küll suur töö ära tehtud, et joomapeost on siiski suur festival saanud. Ja eks see maine paraneb veelgi. Ja jääb joodikuid ja jõmme vähemaks
e
Enn/ 5. juuli 2005 13:41
Kui õllesummer oleks (Eesti rahvusliku) kultuuri lipulaev, siis oleks sellel üritusel alkoholi tarbimine keelatud, ja siis ei oleks see enam ÕLLEsummer. Keda püütakse (kas või näiliselt) õllega kultuuri juurde vedada, ei jõua sinna mitte ilmaski. MUST PLAGU LIPULAEVA MASTIS!
v
Virgo/ 5. juuli 2005 13:13
Selles suhtes on küll suur töö ära tehtud, et joomapeost on siiski suur festival saanud. Ja eks see maine paraneb veelgi. Ja jääb joodikuid ja jõmme vähemaks
u
Uibo/ 5. juuli 2005 12:58
Praegu on Õlesummer puhtalt eesti muusikafestival, ja ongi parem kui nii see jääb. Ei teagi teist nii suurt üritust, kus eesti bändidel oleks võimalus esineda
i
Ilse Männik/ 5. juuli 2005 12:50
Välismaalasi võiks veidi rohkem käia seal küll, aga suur osa eestlasi läheb sinna ikkagi kontserte kuulama, mitte ennast lääbakile jooma. Ja aastast aastasse on õllesummer siiski järjest vähem joomakoht ja võtab aina rohkem täisväärtuslikku meelelahutusfestivali vormi

k
kui/ 5. juuli 2005 12:44
kui õllesummer on eesti rahvusliku kultuuri lipulaev, siis me oleme küll väga kultuuritu rahvas! :(
õllesummer on 80% külastajate jaoks ohjeldamatu õlle kaanimine ning kultuuriga pole sel miskit pistmist. Ilmselt on enamus kultuuriprogrammist kaasatud selleks, et suuremat reklaami saaks ning kohalik omavalitsus väiksemat renti küsiks ning pikemat kestvusaega lubaks ja et oleks veel üks lisa põhjus väliskülaliste kohale meelitamiseks.
ÕLLESUMMER EI OLE KULTUURIÜRITUS, VAID KÕIGE SELGEM JOOMAÜRITUS!
n
nujah/ 5. juuli 2005 12:35
Kui purjus välismaalane(või ka eestlane) läheb oma lärmavate lastega Estoniasse etendust vaatama, siis pole see tema jaoks samuti teab mis eriline kultuurisündmus, kuigi kultuuri tunemärgid on iseenesest olemas. Nii et külastajate põhjal ei saa siiski asja sisu üle otsustada
h
Harri Kingo/ 5. juuli 2005 12:18
See, mis Summeri lavadel toimub, on ehk kultuur, kuid tõesti - väga kaudselt.
See aga, mis toimub lavade ees ja laudade vahel, on ehe kultuuri kaotamine. Kahju, et kultuuri koos alkoholiga propageritakse - sama tark kui propageerida kultuuri alkoholi tarbimise läbi on propageerida ausust varastamise läbi.
u
Urjuh/ 5. juuli 2005 12:17
Setumemmedel, Uno Loobil ja Tanel Padaril võib päris ebameeldiv tunne olla kui nende esinemiseid kultuuriks ei peeta...Aga õnneks enamus inimesi siiski peab seda kultuuriks ja see tõttu saab ka Õllesummeri kohta öelda kultuurisündmus
m
mmm/ 5. juuli 2005 12:14
Nipitiri on selline tüüp kelle lemmik muusikateos on Mozarti "Vivaldi aastaajad". Selline mõnus, lihtne, kodukootud kultuuriinimene kes ei kujuta ette, et peale Tubina ja Pärdi ,mozartist ja vivaldist rääkimata :-) ,on ka teisi kultuurivorme
ä
5. juuli 2005 11:43
k
5. juuli 2005 11:36
Kui ?llesummer oleks Eesti kultuuri suursündmus, siis Marje Hansen peaks olema uus Miina Härma.
t
to Nipitiri/ 5. juuli 2005 10:37
Mida tead Sina massikultuurist? Ometi just suurem osa rahvast tarbib massikultuuri, sest kõrgkultuur on elitaarne, otse loomulikult ei sobi see kõigile. Inimesed on erinevad.

m
möh/ 5. juuli 2005 10:37
Tundub ,et on copyt kasutatud kuna idioodid korraldavad idiootidele idiootide kokkutulekut.Nipid võetakse teiste pealt!Kultuur????
Baltimaade suurima rockifestivali Rabarock retsept
- Võta 2 päikselist nädalavahetuse suvepäeva.
- Leia looduskaunis ja hea koht, nagu Järvakandi.
- Põhikomponentideks vali võimas, kvaliteetne, innustav, eriti superhea muusika ehk kokku üle 20 esineja 5 eri riigist nii päevaks kui ööseks, mis sega kokku suure hulgaga lõbusate ja lahedate rokkijatega.
- Mitmepalgeline ja huvitav muusika jaota parajate portsjonitena kahele suurele lavale ja võimenda üle 110 kilovati helivõimsusega. Koloriidi ja fiilingu lisamiseks ära unusta efektset valgusshowd. Selle jaoks peaks piisama 3 võimsast generaatorist.
- Elektrifitseerimaks seda kõike varu 1,5 tonni ehk 27 kilomeetrit kaableid ? täpselt tee pikkus Raplast Järvakanti!
- Kraami aitavad kohale vedada 15 suurt rekkat.
- Piiritle kõik üle 2km piirdeaiaga ja hoolitse, et kõigil oleks seal sees turvaline ja hea olla.
- Ära unusta mõnusat festivalimelu täis telklaagrit, puhtusefännidele tervistavat Järvakandi sauna ja Kaitseliidu poolt korraldatavat mugavat parkimist. Oluline komponent on siinjuures ka festivali eribussid.
- Visuaalse võlu lisab lava suurune hiigelekraan (mille seekord võtab kaasa Euroopa elektroonilise muusika pärle Inglismaalt ? ansambel Mesh).
- Maitset saad lisada ka kõikvõimalike festivali ja bändide huvitava nänni müügipunktiga ning meelelahutuslike aktsioonidega festivalialal.
- Kogu kompoti edukaks ja maitsvaks kokkusegamiseks kutsu appi ligi 500 vabatahtlikku, kelle vahel jaotada kogu töö.
- Kirjuta kõik see ja veel palju muudki üles internetti ? www.rabarock.ee
- Maasikaks tordile oled just sina, kallis festivalikülaline!
- Ja rock?n?roll võib alata!
n
Nipitiri/ 5. juuli 2005 10:31
Marje, kullake, mida Te teate eesti kultuurist? Ilmselt pole Te kunagi tõelise kultuuriga kokku puutunud ega teagi selliseid nimesid, nagu Pärt, Tubin, Klas...
Ei, ei, need ei ole õllesordid! Ausõna ei ole!
t
5. juuli 2005 10:31
Tüüpilised netikommentaatorid, argumendid saavad otsa, siis lähevad inimese enda kallale.
k
kolm punkti/ 5. juuli 2005 10:30
See tädi hindab end ilmselgelt üle...
õ
Õllesummer/ 5. juuli 2005 10:20
on sama palju Eesti rahvusliku kultuuri lipulaev kui Marje Hanser tõsiseltvõetav, väärikas naine.
a
Aijah/ 5. juuli 2005 09:59
No mis Sa oskad öelda, kui eestlane (kirjutab ju sulaselget eesti keelt) nii ütleb. Oled Sa siis joomar ja laaberdaja?
j
5. juuli 2005 09:50
JOOMINE JA LAABERDAMINE ON EESTLASTE LIPULAEV!
s
Suve- Juss/ 5. juuli 2005 09:27
:) Mina lähen sellel aastal kindlasti Õllesummerile, kunagi varem pole käinud, aga nüüd lähen. Paistab tulevat tõesti lahe üritus. Kohtume seal.:D:D:D

h
Hei hopsti/ 5. juuli 2005 09:26
Oh, mõnda neist tõesti ei teadnud, pange tähele, varsti hakkab mõni loll siin negatiivset statistikat ette lugema. Eks igal asjal on kaks poolt, sina, kes sa hakkad kohe siin laimama oled ka kole ja rumal....
l
Lambada/ 5. juuli 2005 09:24
õllest võib ennast lolliks juua ka, Tartus Hansapäevadel ka suur hulk inimesi nii tegi. igal pool võib end lolliks juua, see ei küsi aega ja kohta. õllesummer on siiski esmajoones kultuuriüritus, massikultuuriüritus!
p
Paula/ 5. juuli 2005 08:43
Õllesummer-igati huvitav üritus.Võib ka lipulaevaks nimetada.Esinejaid on palju ja häid.Ei pea ju ennast õllest lolliks jooma.
t
Tädi Juuli/ 5. juuli 2005 08:40
Õllesummer on tõesti lahe ! Isegi maakonniti on seal esinejad
e
Epp/ 5. juuli 2005 08:34
Lollus. Te proua olete õllest rumalaks läinud!
m
Mirja/ 5. juuli 2005 08:10
Lipulaev jah- Õllesummerist on mitu tunnist erisaadet, Tartu Hansapäevi ei näidatud uudistes korraga üle minuti...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee