Inimesed

«Tuvikeste» osatäitjatel plekk küljes (14)

Janar Kiivramees , 2. juuli 2005, 00:00
TÕELINE HITT: Kuigi «Tuvikesed» ei võitnud aastate jooksul ühtegi suuremat teleauhinda, lööb kingamüüja argipäevarutiinist pajatav sari endiselt rekordeid.Foto: Kanal 2
Ka eestlaste südamed võitnud komöödiasari «Tuvikesed» («Married With Children»), mille osi Kanal 2 juba mitmendat korda käiab, on läbi aegade kõige populaarsem komöödiasari, kuigi paljudele on sarja edu mõistetamatu.

Sari loodi paroodiana «Bill Cosby show’le», mis kujutasid ideaalset perekonda, kus valitses harmoonia ja sõbralikud suhted. Bundy peres valitses kaos ja erinevalt tollastest koguperesarjadest olid läbivad teemad seks, ebaõnnestumised, ükskõiksus, parasitism ja valelikkus. Mitte keegi ei uskunud, et sari püsima jääb. Isegi Al Bundy osatäitja Ed O’Neill oli veendunud, et sarja toodetakse maksimaalset kuus episoodi, kuna ei uskunud, et ameeriklased sedavõrd ebanormaalse perekonna elurutiinist osa tahaksid saada. Kõikide prognooside kiuste pidasid «Tuvikesed» vastu 11 hooaega.

Kuigi «Tuvikesed» ei võitnud aastate jooksul ühtegi Emmyt (ainus sari, mida on vändatud kauem ja mis samuti ühtegi Emmyt ei võitnud, on «Baywatch») lööb kingamüüja argipäevarutiinist pajatav sari endiselt rekordeid. Ometi ei ole seriaalis näidelnud osatäitjate karjäär pärast sarja lõpetamist 1997. aastal kõige roosilisem olnud.

Elu lõpuni kubet sügav kingamüüja?

Al Bundy osatäitja Ed O’Neill, kes mängib ka näiteks TV3 uues krimisarjas «Dragnet», on tõdenud, et kuigi talle meeldib väga politseinikke mängida, on tal tunne, et peab end teleekraanil tihti ekstra tõestama, sest paljud näevad temas endiselt Al Bundyt. «Dragneti» tootmine lõpetati juba teise hooaja algul.

Pärast «Tuvikeste» lõpetamist meeleheitlikult Al Bundy plekist vabaneda üritanud O’Neill on vahepeal mänginud sellistes filmides nagu «The Bone Collector» (peaosas Denzel Washington) ja «Lucky Numbers» (John Travolta ja Lisa Kudrow), kuid tõeliselt suurtest filmirollidest on O’Neill pidanud suu puhtaks pühkima.

Vähesed teavad, et O’Neill on mänginud Broadwayl etendustes «Tramm nimega iha» ja «Hiirtest ja inimestest». Sellest viimasest ka «Tuvikeste» produtsendid ta avastasid, kuigi filmirolle oli ta varemgi teinud. Suurema tuntuse tõi näitlejale film «Cruising» aastal 1980, kus ta mängis koos Al Pacinoga, kes on tema hea sõber praeguseni.

Kumminaisemees ei olnud suurem asi räppar

Perepoeg Budi kehastav David Faustino mängib küll vahetevahel B-kategooria filmides ja teleseriaalides pisemaid rolle (hiljuti «X-Filesis»), kuid ei ole laiemat edu saavutanud. Kuigi ta tegi debüüdi juba kolmeaastaselt, ei ole viimased aastad noormehele kõige roosilisemad olnud. Kõige rohkem teatakse Faustinot aga reklaamidest – ta on osalenud üle 200 reklaamis ja teleseriaaliepisoodis.

Ta üritas järjekindlalt läbi lüüa ka muusikamaailmas, astudes üles räpialbumil «Balistyx». Aastaid tagasi oli ta samanimelise ööklubi mänedžer.

Raske tööga teenitud raha investeeris ta oma näitlemisoskuste lihvimisse, kuid sellest ei olnud suurt tolku. Muide seriaalitegelase Budi innustus räpimaailmast ei ole juhus, vaid kiuslikud stsenaristid kirjutasid selle Faustino enda elust.

Nüüd Faustino enam ei räpi, vaid on viimasel ajal meediakünnise ületanud heategevusprojektidega, mille töös ta aktiivselt osaleb.

Tagasi tõmbunud Marcy D’Arcy

Al Bundy igapäevast pilkeobjekti, naabritädi Marcyt kehastanud Amanda Bearse on näitlejakarjääri soiku jätnud. Viimased telerollid on olnud «Tuvikeste» vanast rasvast elamine (nt külalisesinemine Christina Applegate’i «Jesse’is» ja «Dharmas ja Gregis»). Bearse elab koos oma tütre ja naiselukaaslasega Los Angeleses, kus nende elust teatakse ainult niipalju, et neil on suur kari lemmikloomi. Viimastel aastatel on Bearse rohkem kogunud tuntust lesbiaktivistina. Teatavasti tegi Al juba sarja esimestel episoodidel vihjeid Marcy meheliku välimuse kohta.

Peggy võtab rahulikult ka päriselus

Iga mehe õuduste abikaasat kehastanud Katey Sagal on pärast «Tuvikeste» lõppu kaasa löönud ligi kümnes teleprojektis, millest eesti televaataja teab ehk ainult ühte – joonissarja «Futuramat», kus Sagal andis hääle Turanga Leelale. Meeleheitlik üritus saada lahti labasest ja vulgaarsest pereema Peggy mainest ei õnnestunud kõige paremini, sest 1998-1999 ilmunud romantilised filmid «Chance of a Lifetime» ja «God’s New Plan» (viimases mängis Sagal surevat pereema) kukkusid pehmelt öeldes läbi.

Teletaevasse jõudis ta lauljana. Omal ajal näiteks Bob Dylanile, Olivia Newton-Johnile, Ette Jamesile ja Bette Midlerile tausta laulnud Sagal on viimastel aastatel uuesti klubides esinema hakanud. Tema esimene album «Well» ilmus aastal 1995.

Kelly murdis suurele areenile

Kui teleseriaalis oli Kelly see, kel tihti lausa teenimatult hästi läks (näiteks valiti blond näitsik putukatõrjevahendi reklaamnäoks, keda kutsuti hellitlevalt Verminaatoriks), siis erinevalt teistest osatäitjatest läheb hästi ka Kelly osatäitjal Christina Applegate’il, kes kuus aastat tagasi võitis People’s Choise Awardi ja Golden Globe’i telerolli «Jesse» eest.

Tänavu kandideeris Applegate Tony auhinnale kui parim muusikalinäitleja. Märtsis murdis Applegate Broadwayl esinedes küll jalaluu, kuid juba aprillis oli ta laval tagasi ja jätkas esinemist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee