KIRNA MÕJUB! Tuuli ja Reimo kolm nädalat vaasis seisnud tulpide vahel. „Nii kaua ja nii ilusad seisavad tulbid ainult siis, kui neile Kirnat juurde panna,“ naerab Tuuli. „Me ei ole ise veel päris läbi hammustanud, kuidas see toimib, aga Kirna mõjub lilledele nii, et nad kasvavad väga suureks ja ilusaks.“

Foto: Erki Pärnaku
Sirje Presnal 5. mai 2023 18:04

2019. aasta kevadel olid Kirna mõisa omanikud Tuuli Org ja Reimo Lilienthal keerulises olukorras – mõis oli neelanud suure osa nende sääste ning nad olid teelahkmel: kas ja kuidas edasi? Siis tuli ootamatu kõne Nurmikost: „Kas oleksite nõus tulpidele uut kodu pakkuma? Meil on külmikus tulbisibulad, mis muidu lähevad kompostihunnikusse.“ 200 000st vissis, ülekasvanud, hallitama läinud sibulast kasvas järgmisel kevadel imeline tulbimeri, mis tõi Kirna mõisa tuhandeid külastajaid. Ja see on alles muinasjutu algus.

Tegelikult algas Kirna mõisaga seotud kummaliste sünkroonsuste jada juba aastaid varem. Uue aastatuhande alguses oli Reimo täisvereline ärimees, kasvatas rikkust ja elas luksuslikku elu. Kuni 2011. aasta oktoobris pärast üht dramaatilist sündmust hakkas ta järsku nägema asju, mida tavaline inimene näha ei suuda. See pööras ärimehe maailma pea peale.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99