Siiri Sisask

Foto: Tiina Kõrtsini
Kroonika, Ohtuleht.ee 17. märts 2023 07:57

Siiri Sisask (54) on viimase nelja kuu jooksul matnud hea sõbra Riho Sibula, heliloojast venna Urmas Sisaski ja parima sõbranna Tiiu Susi. Lauljatar ütleb, et kulgemine leinast leina on olnud ränk, kuid surm on paratamatus, elu loomulik osa – tema ise ei tunne hirmu siitilmast lahkumise ees.

„Mul on leinasid vahepeal veel peale tulnud – ma juba elan leinast leina, ütleme nii. Mina tegelikult ei suhtu surma nii nagu ehk suurem osa eestlasi. Minu jaoks on surm ja igasugunegi kaduvus elu loomulik osa,“ sõnab Sisask, et tal endal ei ole mingit hirmu siitilmast lahkumise ees.

Refereeritud artikli täistekst Kroonikas.

Siiri vend Urmas Sisask lahkus mullu 17. detsembril vaid 62aastaselt. Helilooja oli juba mõnda aega haige, aga muusikat kirjutas seni, kuni vähegi jaksas. Urmase viimase teose, „Gloria Patri II“ esmaettekanne toimus Stockholmis vaid kuu jagu päevi enne tema lahkumist. Ise ta sellele kontserdile ei jõudnud enam kahjuks minna.

„See viimane teos, mille Urmas kirjutas – „Gloria Patri“ –, ta kirjutas selle osaliselt minu juures klaveri taga,“ rääkis õde Siiri toona Õhtulehele. „Ma oleks võinud lõpmatuseni tema kõrvale kuulama jääda ja silmad kinni kaasa kõikuda. See pala on nii helge ja nii-nii koduselt ilus. Kodusoojus on seal üleni sees.“

„See lõpu aja olemine, see minemine, kulgemine oli tal nii selge,“ märkis Siiri. „Oma sõpradele ütles ta ka: „Ma olen nüüd igaveses liikumises.““