Rõõmuekspert Illimar Pilt saates „Puuduta mind“

Foto: Rauno Vahtre
Anu Saagim 3. märts 2023 19:19

Elurändurist optimist Illimar Pilt ütleb et tema jaoks käivad õnn ja rõõm käsikäes. Ta selgitab, et õnnelik inimene on see, kes on õppinud märkama õnne just nüüd ja praegu. „Me kipume õnne kuskilt kaugemast tulevikust otsima. Kuid jube hea on olla, kui oled rahul kõigega, mis sul just nüüd ja praegu on. Vaat see on õnn!“ ütleb ta. „Samas, õnn devalveerub üsna nobedalt, kui me kogu aeg selle sees supleme. Nagu maakera parim šokolaadikook.“

Tõeline rõõm on tema arvates lubada endal kogeda ka rõõmule täpselt vastupidiseid tundeid. Ta usub, et rõõm saab tõelise väärtuse alles siis, kui oskad seda väärtustada ja hinnata.

Keerulised eluolud on õpetanud ka kõige tumedamas päevas päikesekiirt nägema

Illimar on kasvanud looduse keskel. Ta tunnistab, et lapsena koges ta päris mitmeid traumasid ja keerulisi olukordi, mis õpetasid teda ka kõige tumedamas päevas seda ainukest päikesekiirt nägema. „Tänu sellele olen enda sisse ühe korraliku rõõmugeneraatori ehitanud. See vurab täiskiirusel ja saab kütet sellest, kui ma teen asju südamega ja ümbritsen ennast nende inimestega, kellega mul on päriselt hea olla,“ paljastab ta oma rõõmu telgitagused.

Praegu toob talle enim rõõmu vabadus, tema kallis naispere ja loodus

Illimar ütleb, et tal on alati hea meel, kui inimesed rõõmu tähistavad. Kui seda tehakse täiesti kaine peaga puhta energia pealt, on sel tema jaoks kohe eriti eriline tähendus. Seetõttu on tal hea meel, et saab ka ise teisi aidata.

Tema peamine plaan on näiteks rõõmule pühendatud peagi toimuval Rõõmufestivalil vabatahtlikke mõnusasse mängulisse vaibi viia, et nemad omakorda hakkaksid seda meelestatust igas festivali nurgas edasi kasvatama, haarates endaga kaasa kogu festivali pere.

Veel plaanib ta teha ühe vahva möllumeelse sisemise lapse üles äratamise töötoa, mis saab olema tempokas ja mänguline. „Mulle on mitmeid kordi öelnud, et see on elumuutev kogemus,“ märgib ta.

On vaja ka õnnetuid hetki, et rõõmu rohkem hinnata

Illimar on veendunud, et on vaja ka õnnetuid hetki, et rõõmu rohkem hinnata. „Õnn devalveerub üsna nobedalt, kui me kogu aeg selle sees supleme. Nagu maakera parim šokolaadikook. Võtad üle saja aasta ühe tüki seda kooki ja no keele viib alla. Tõstetakse sulle ette teine tükk. See enam nii hea ei tundugi. Kolmas tükk hakkab juba vastu. Sama on õnnega,“ usub ta.

„Puuduta mind“ - saatekülaline Katrin Kivi