Amy Winehouse ja Blake Fielder-Civil.

Foto: Vida Press
Toimetas Triin Tael 23. november 2022 14:24

Traagiliselt lühikese eluteega Amy Winehouse'i kurikuulsa abikaasa Blake Fielder-Civili noorem vend suri 27aastasena heroiini üledoosi. Sama vana oli alkoholimürgitusse surres ka Winehouse.

Freddy Civili elutu keha leiti mullu aprillis ühest Leedsi hotellist, kuhu ta oli põgenenud vaimuhaiglast. New York Posti teatel paljastati noormehe surma põhjus teisipäeval Wakefieldi kohtus. Koroneri sõnul oli Civil süstinud endale heroiini koguses, mis võib ka regulaarsele kasutajale surmavaks osutuda, ning oma oksesse lämbunud.

Kohtus oli kohal 40aastane Blake Fielder-Civil, keda tuntakse kuulsa lauljatari Amy Winehouse'iga kallima ja abikaasana. 2007-2009 kestnud abielu ilmestas pidev narkootikumide pruukimine. Just Blake oli see, kes varem kergemaid uimasteid pruukinud Amyle kräkk-kokaiini tutvustas. Narkomaanina polnud Fielder-Civil Winehouse'i võõrutusravile minekust huvitatud ning ülejäänud lähiring paistis olevat jõuetu andekat noort lauljatari allakäiguspiraalist päästma. Lisaks uimastisõltuvusele ja alkoholismile kurnas poptähe organismi buliimia. Amy suri 23. juulil 2011.