Foto: Aldo Luud
Helen Reinhold 22. november 2022 10:59

Tudengilinna noored Mia Rannu (19), Rasmus Võsa (21), Mike Nutt (21) ja Liisi Tõnumaa (22) ei karda oma arvamust välja öelda ka teemadel, mis paljusid ehmatusest võpatama panevad. Neli noort lõid kolme aasta eest punkansambli Paranarkar, mille eesmärk pole mitte lihtsalt baarides lämiseda ning pille käes hoides äge paista, vaid hoida oma loominguga näpp pulsil valukohtadel, millest ühiskonnas veel nende meelest liigagi vähe räägitakse.

„Pedofiilia, seksuaalkuriteod, inimestevahelised vägivaldsed konfiliktid, mis võivad lõppeda surmaga. Tõsised teemad,“ toob trummar Mike näiteid inspireerivatest teemadest. „Oleme lüürika poolest hästi ühiskonnakriitilised. Torgime neid teemasid, mida kuskil meedias nii palju ei kajastata,“ lisab bassisist Liisi.

„Paranarkar sai alguse niimoodi, et mina, meie esimene bassist ja Ats kõndisime õhtul linnas ringi. Kuskilt oli tunda natuke kanepilõhna. Ühtäkki käis peas mõte, et mina küll avalikult midagi sellist teha ei julgeks, et ma oleks nagu paranoiline narkomaan. Sellest tekkis seos, et ahah – paranarkar. Teeme bändi!“ kirjeldab solist Mia kõlava nimega bändi tekkelugu.

Tõsi, algul keegi sõpradest bänditegemist kuigi tõsiselt ei võtnud ning Paranarkarist käis jutt üksnes lõõpimisi.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99