Lõbus saatevedur: Margus Saar hoiab tuju üleval ka siis, kui saatekülalistel õige vastus kohe meelde ei tule. Esitatavad küsimused on korralikud pähklid ja pole ka mingi ime, sest need on koostanud staažikad mälumängijad Tauno Vahter, Ove Põder ja Igor Habal.

Foto: Kairit Leibold / ERR
Anu Viita-Neuhaus 18. november 2022 20:07

„Orkestri mängudes“ kohtuvad suurepärane muusika, tipporkestrid ja solistid ning nutikad muusikasõbrad, kes peavad leidma vastuseid klassikalist ning kergemuusikat puudutavatele mälumänguküsimustele. Pane ka sina end proovile!

1. Ivan Krõlovi valmis „Kvartett“ üritasid pärdik-välenäpp, eesel, sikk ja mesikäpp koos kvartetti mängida (kaks viiulit, bass ja alt). Mängimisest ei tulnud aga midagi välja, sest ei suudetud kokku leppida, kes kus istub. Abi saamiseks pöörduti sõltumatu eksperdi poole, kelle hinnang oli karm: „Et muusik olla, on vaja osata ja peab olema kõrvu õrnemaid, kui antud teile.“

Kes oli see sõltumatu ekspert?

Vihje: Tegu on tunnustatud laululinnuga, kes pesitseb ka Eestis.

2. Kuulus inglise helilooja Edward Elgar asus 22aastaselt dirigeerima ja muusikat kirjutama kodulähedase asutuse töötajate ansamblile. Seda ametit pidas ta tervelt viis aastat.

Mis oli see sotsiaalsfääri asutus?

Vihje: Tallinnas seostub see paljudele Merimetsa asumiga.

3. Muusika-Nobeliks peetavale Polari muusikaauhinnale pani 1989. aastal aluse endine ABBA mänedžer Stig Anderson. Auhinna esimesteks laureaatideks olid 1992. aastal Baltimaad ning üks 1942. aastal sündinud inglise muusik. Kes?

Vihje: 1988. aastal rock’n’roll’i kuulsuste halli valitud muusik on 1975. aastast taimetoitlane.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99