SUURIM POOLEHOIDJA: Anne käis Teo suurima fännina peaaegu igal tema kontserdil ja esietendusel, üht ja sama ooperit vahel koguni mitu korda vaatamas. Pildil Anne ja Teo aastal 2012, kui Teo tähistas oma 80 aasta juubelit.

Foto: Kalev Lilleorg
Katrin Helend-Aaviku 22. oktoober 2022 08:25

„Meil oli koos huvitav ja ilus elu. Olen õnnelik inimene, et 43 aastat oma elust sain olla koos sellise inimesega nagu Teo ja näha kõrvalt ooperilaulja tööd,“ hoiab südames ja meeles kauneid mälestusi Estonia teatri bassihäälse laulja Teo Maistega elu jaganud Anne Maiste. „Nii palju oleks veel tahtnud talle öelda!“ Hiljuti tähistas Rahvusooper Estonia Teo Maiste 90. sünniaastapäeva ooperiga „Don Pasquale“, mille nimirolli on ooperibass varem ka ise mänginud.

On 1976. aasta 30. aprill. Tombi kultuuripalee naiskoor Ilo tähistab Estonia kontserdisaalis oma 30. aastapäeva. Solistina esineb varemgi kooriga kontsertidel osalenud bass Teo-Endel Maiste, kel on selleks ajaks seljataga 11 aastat Estonia laval. Teadustajaks on Anne Prikk, kes pole tuntud lauljaga silmast silma kunagi kohtunud ega teagi, kuidas ta välja näeb. Kontsert on kohe-kohe algamas, aga solisti pole veel näha. Anne uurib korraldaja käest, et millal ta alustada saab, kas Maiste on juba kohal? Korraldaja vajutab talle jalaga varbaninale, andes märku, et küsitu seisab otse Anne selja taga. „Kuidas ma oleks pidanud teda ära tundma, ta ei olnud uhke ja staariliku käitumisega!“ meenutab Anne toonast lõbus-kohmetut seika. Tol hetkel ei olnud tal veel aimugi, et Teo jääb toetavalt tema seljataha ja hoolivalt tema kõrvale seisma 43 õnnelikuks aastaks.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99