VAESE ÜKSIKEMA TRIUMF: J. K. Rowling 1997. aastal oma värske menukiga „Harry Potter ja tarkade kivi“, mille käsikirja olid 12 kirjastust tagasi lükanud.

Foto: Vida Press
Triin Tael 2. juuli 2022 10:00

Harry Potteri saaga esimene raamat „Harry Potter ja tarkade kivi“ tähistas juuni lõpus 25. sünnipäeva, kuid vägisi jääb mulje, et võlurpoisi looja J. K. Rowlingu nime ei taheta enam nimetada. Imelise tuhkatriinulooga ajalukku läinud vaene šoti üksikema on nüüd maailma üks edukamaid kirjanikke, kuid hiiglaslik Potteri-impeerium on talle tema poleemiliste väljaütlemiste tõttu paraku selja pööranud.

Joanne Rowlingu (56) tee tuntuseni oli okkaline ja dramaatiline. Üürikeseks jäänud abielu järel pisitütre Jessicaga kahekesi jäänud naine mõlgutas ahastusest lausa enesetapumõtteid. Prantsuse filoloogi kraadiga Rowling sai nappi töötu abiraha ning pidi elama hiirtest kubisevas üürikorteris. Tal õnnestus nõustaja abiga siiski mustast august välja tulla. Ta on tagantjärele nentinud, et töötusest oli kasu: ta sai keskenduda võlurpoiss Harry loo väljamõtlemisele.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon