UNISTAB SUURELT: „Minu suur unistus on luua modelliagentuur, kus modellideks on puuetega inimesed. Soovin, et nad oleksid meediamaastikul rohkem esindatud ja nähtavad.“

Foto: Tiina Kõrtsini
Helen Reinhold 12. juuni 2022 10:13

Karmi lihashaiguse tõttu juba lapsena ratastooli jäänud Hendra Raud (20) on noor nagu iga teinegi: tema päevi täidavad õpingud ülikoolis ning hulk ägedaid hobisid ja projekte. Õhtuti hängib ta koos sõpradega, rokkides nii festivalidel kui ööklubides. Elujanust ja särast neiul puudust pole. Ometi dikteerib tema elu raske haigus, mis ajapikku päädib keha ja hingamislihaste halvatusega. „See haigus on üsna intensiivne, sest seda põdevad inimesed ei ela väga kaua. On ka erandeid – näiteks üks minu tuttav on juba üle 30. Üldiselt kipub aga see piir olema 20–25 eluaasta vahel,“ räägib Hendra.

Roheliste juuste ja laia särava naeratusega Hendra on aktiivne ja isikupärane noor naine. Ta õpib Balti meedia- ja filmikoolis ristmeediat, mängib saalihokit ning võitleb aktiivselt puuetega inimeste õiguste eest. „Mulle meeldib väga poseerida. Minu unistus on, et saaksin käia erinevatel fotosessioonidel. Olen tähele pannud, et puuetega inimestest väga palju fotosessioone ei tehta,“ jutustab Hendra. Ühel päeval sooviks ta avada omaenda modelliagentuuri, kus kaamerate ees poseerivad justnimelt erivajadusega modellid. Praegu võib Hendrat kohata aga mitmetel filmivõtetel, kus ta grimeerijana kätt harjutab. Vaimujõudu ning sisemist säral Hendral oma eesmärkide saavutamiseks jagub ning jääb ülegi. Sageli tunneb noor naine aga, et on oma kehas lõksus.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad