KAS ROOTSI ESINDUS ON LAVAL PÜKSATA? Kollektiivi Afro-Dite süüdistati nii aluspesu puudumises kui ka plagiaadis. Viimases süüdistuses mõisteti lauljatarid siiski õigeks.Foto: Egert Kamenik / Postimees
Aigi Viira 24. mai 2022 22:30

„Kas Rootsi esindusel pole aluspükse jalas?“, „Miks esindab Eestit rootslanna?“, „Kas maltalanna Ira Losco ikka kannab kostüümi all aluspesu?“, „Mis asi on lindude Eurovision?“. Säherduste küsimuste voog hõljus aastal 2002 iga päev Tallinnas Saku suurhalli kohal. Sest oli Eurovisioni lauluvõistlus. Ning Eesti, kellest Euroopa ei osanud veel midagi arvata, õilmitses ses tähelepanus kui superstaar. Muide, Euroopa linnulauluvõistluse võitsid Islandi rüüt ja Eesti ööbik.

Linnu-Eurovision oli kahtlemata lustlik vahepala, kuid need võitjad erinevalt inimestest suurele lavale ei ilmunud. Suure Eurovisioni tants käis hoopis suurema käraga. Esiteks korraldas eurooplaste püha laulupidu senitundmatu riik ja teiseks otsustas too riik end esindama lähetada rootslanna.

Välisajakirjanikele, eriti brittidele, tundus, et eestlased kipuvad Eurovisioniga pilli lõhki ajama. Mõni ime: Saku suurhall oli Baltimaade suurim kontserdisaal, kus oli brittide imestuseks esinenud isegi Vanessa-Mae. Ning kõigele lisaks rootslanna, kes Eestit esindab. Miks?! Sahlene polnud isegi mitte eestlasega abielus nagu eelmise aasta üks esinejaist Dave Benton.

Tahate skandaali, kutsuge abiks BBC ja tuleb. Skandaal nimelt. Brittidele paljastas Kopenhaageni Eurovisionil võidukalt esinenud duo Dave Bentoni – Tanel Padari väidetava vägikaikaveo telesaade, mis kandis üleolevat pealkirja „Eesti unistab Eurovisionist“.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 8 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99