KAS ROOTSI ESINDUS ON LAVAL PÜKSATA? Kollektiivi Afro-Dite süüdistati nii aluspesu puudumises kui ka plagiaadis. Viimases süüdistuses mõisteti lauljatarid siiski õigeks.Foto: Egert Kamenik / Postimees
Aigi Viira 24. mai 2022 22:30

„Kas Rootsi esindusel pole aluspükse jalas?“, „Miks esindab Eestit rootslanna?“, „Kas maltalanna Ira Losco ikka kannab kostüümi all aluspesu?“, „Mis asi on lindude Eurovision?“. Säherduste küsimuste voog hõljus aastal 2002 iga päev Tallinnas Saku suurhalli kohal. Sest oli Eurovisioni lauluvõistlus. Ning Eesti, kellest Euroopa ei osanud veel midagi arvata, õilmitses ses tähelepanus kui superstaar. Muide, Euroopa linnulauluvõistluse võitsid Islandi rüüt ja Eesti ööbik.

Linnu-Eurovision oli kahtlemata lustlik vahepala, kuid need võitjad erinevalt inimestest suurele lavale ei ilmunud. Suure Eurovisioni tants käis hoopis suurema käraga. Esiteks korraldas eurooplaste püha laulupidu senitundmatu riik ja teiseks otsustas too riik end esindama lähetada rootslanna.

Välisajakirjanikele, eriti brittidele, tundus, et eestlased kipuvad Eurovisioniga pilli lõhki ajama. Mõni ime: Saku suurhall oli Baltimaade suurim kontserdisaal, kus oli brittide imestuseks esinenud isegi Vanessa-Mae. Ning kõigele lisaks rootslanna, kes Eestit esindab. Miks?! Sahlene polnud isegi mitte eestlasega abielus nagu eelmise aasta üks esinejaist Dave Benton.

Tahate skandaali, kutsuge abiks BBC ja tuleb. Skandaal nimelt. Brittidele paljastas Kopenhaageni Eurovisionil võidukalt esinenud duo Dave Bentoni – Tanel Padari väidetava vägikaikaveo telesaade, mis kandis üleolevat pealkirja „Eesti unistab Eurovisionist“.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad