Alkoholivaba Blisstonia kakao ja ekstaatilise tantsu festival

Foto: Kadri Valsberg
Anu Saagim 10. mai 2022 17:49

Enesearengu teejuht Tiit Trofimov sõnab, et vaikselt hakkavad inimesed aru saama, et alkohol ei ole lahendus, vaid hetkeleevendus, pärast mida toimub veelgi suurem allalangus. Arvatakse, et alkohol aitab lõdvestuda ja lõõgastuda, kuid tegelikult läheb pikemas perspektiivis asi hoopiski hullemaks. Kas ilma alkoholita saab üldse lõdvestuda?

Kas alkoholita saab üldse pidutseda?

Trofimov tõdeb, et seda suhtumist, et ei saa pidu olla alkoholita, on üsna palju, sest paljud inimesed ei kujutagi end ette alkoholita pidutsemas. „Kuidas ma suudan lõdvestuda, kui ma pole end pehmeks joonud? Kuidas ma saan olla mina ise, kui ma ei ole alkoholi tarvitanud? Kuidas ma saan olla rõõmus, kui ma ei ole joonud?“ on põhilised vabandused.

Ta nendib, et inimesed kipuvad uskuma alkoholi mõjusse rohkem kui iseenda rõõmu ja potentsiaali avamisse. Küll aga on see õnneks vaikselt muutumas ning inimesed hakkavad aru saama, et alkoholivabalt on peotunne palju kandvam, sul ei ole pohmelli ning oled rohkem kohal.

Kui tunned, et alkohol on su elus probleem...

Trofimov selgitab, et ehkki võib tunduda, et alkohol pakub korra lõdvestust, võib langus olla väga tõsine – näiteks võib tekkida depressiivne seisund, sõltuvus, tervisekahjustused. Tihti väljenduvad ka alkoholi juues tugevad allasurutud emotsioonid ning võidakse lähedastele inimestele valmistada suuri kannatusi, mida hiljem lappida on väga keeruline.

Need põhjused on viinud inimesi rohkem alkoholivaba elu poole. Seda näitab ka see, et turule tekib aina rohkem alkoholivabasid jooke, mis pakuvad maitseelamust, aga purju ei tee.

Kui tunned, et sinu elus hakkab alkohol probleemiks muutuma, soovitab Trofimov hakata käima alkoholivabadel sündmustel, sest seal on teisedki kained ja tajud, et ka alkoholita on võimalik end peol tunda hästi ja vabana. Ja tema kogemusel on tegelikult ka energia alkoholivabadel sündmustel siiram ja ausam, sest tuleb puhtast kohast.

Ka ei tasu kodus hoida alkoholi, sest kui sul on külmkapis alkoholiga õlled või vein kogu aeg silme ees, on neist väga keeruline loobuda.

Ära karda olla sina ise!

Ta paneb südamele, et sa ei pea tantsima nii nagu teised tantsivad, sul ei pea olema suunurgad allapoole, sest teistel on. Sa võid olla rõõmus, abivalmis, avatud ja suure südamega. Võid lasta endal lubada olla see, kes sa ise oled.

„Me oleme unustanud, mida tähendab olla päriselt vaba. Kui laseme end vabaks ja see tundub kellelegi ebanormaalsena, siis ma pigem ütleks, et ebanormaalne on see, kes sellist asja üldse väidab! Astu „ebanormaalsusesse“, ole sina ise ja kui muu ei aita, siis pane silmad kinni ja tantsi nii nagu keegi ei vaataks. Tantsi nii nagu väike laps, naudi muusikat ja vabadust. Siis näed, mis sinus muutuma hakkab,“ ütleb ta.

Alkoholivaba Blisstonia kakao ja ekstaatilise tantsu festival

Foto: Kadri Valsberg

Kaheksa põhjust, miks pidutseda alkoholivabalt:

  • Sa saad olla sina ise

  • Sa saad olla vaba

  • Sa saad olla rõõmus

  • Sa saad olla südames

  • Sa saad kogeda teiste inimeste kõikide samade tunnete kogumit

  • Pohmelli järgmine päev ei ole

  • Tülid ja ebamugavad tunded asenduvad hoopis mugavate, vägevate, toredate ja positiivsete tunnetega

  • Alkoholivaba pidu on väga suurte avatud südamete kohtumispaik

„Puuduta mind“ - saatekülaline Ingrid Joya Tsirel; saatejuhid Anu Saagim; Dali Getter Karat