KOOS ÜLE 40 AASTA: „Jagasime ühist eluteed kokku üle 40 aasta kestnud armastava abielu vältel. Ilma temata ei oleks mind. Jään Bennole igavesti tänulikuks kõige eest, mis meie elus oli. Me olime õnnelikud inimesed ja elasime ilusat elu,“ kirjutas Anne Veski pühapäeval sotsiaalmeedias abikaasale tehtud järelehüüdes.

Foto: Arno Saar
Aigi Viira 3. mai 2022 22:30

„Vaikne mees, kes tuli ja läks,“ kirjeldab muusik Tõnis Mägi pühapäeval pärast rasket haigust surnud Benno Beltšikovi, kes kindlal ja osaval käel Muusik Seifi Venemaa lavadele juhtis. Bändi mänedžerina. Bänd rokkis laval, Benno tõmbas nööre lava taga. „Bändi koosolemistest ta reeglina osa ei võtnud,“ sõnab Tõnis. „Kui ta teinekord ka osales, istus ta meiega koos, ent oli vait. Ta oli nähtamatu tüüp.“

Tõigas, et tõusev rokitäht Tõnis Mägi mänedžeri suurt ei märganudki, pole midagi imestamisväärset. Muusik Seifi mänedžer suuri sõnu ei teinud, vaid tegutses. Pealegi polnud selle mehe motiiviks rokkareid mööda Nõukogude Liitu vedades ülemäära suur kiindumus Muusik Seifi loomingu vastu, vaid selles kollektiivis 1982.–1984. aastani laulnud Anne Veski. Armastus oli see, mis Benno mägesid ja rokkareid liigutama utsitas. „Annega koos ta Muusik Seifi tuligi,“ teab Anne sõbranna Margit Ossipova. „Jättis oma senise töö ja sai mänedžerina Anne tagalaks. Anne ei osanud alguses vene keeltki, kaks sõna kahe laulu vahele öelda – see oli toona tema jaoks keeruline.“ Bennol oli aga vene keel suus, nii et tema ajas Venemaal asju muretu enesekindluse ja meisterlikkusega.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99