STAARIDEKÜLLANE MÄLESTUSKONTSERT: „Kabaree“ täht Liza Minnelli esitas kontserdi finaalis koos Queeni muusikutega (pildil Brian May paremal ja Roger Taylor vasakul) ansambli hiti „We Are The Champions“. Kaasa lõid kõik kontserdil osalenud muusikud.Foto: Vida Press
Triin Tael 19. aprill 2022 22:30

20. aprillil 1992 tõusid muusikamaailma superstaarid Londonis Wembley staadionil lavale, mälestamaks viis kuud varem aidsi surnud Freddie Mercuryt. Queeni hittide kontserdiga koguti raha HIV vastu võitlemiseks – kuid mis veelgi tähtsam: muudeti toona laialt levinud arvamust, et aids on geikatk, mis on saadetud homodele karistuseks patutegude eest.

Queeni kitarrist Brian May on rääkinud, et Mercury varjas diagnoosi, sest ei tahtnud haletsemist. „Ta oli väga tugev inimene ja tahtis oma saatust ise juhtida. Ta teadis, et kui ta peaks [aidsist] teatama, muutuks tema elu tsirkuseks ja tal ei lastaks tegelda oma südameasja, muusikaga.“ Aidsi tunnistamine tähendanuks ka oma homoseksuaalsuse tunnistamist – toona peeti aidsi vaid homode haiguseks. Kuid selline avaldus tähendanuks Mercury karjääri lõppu.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon