Dokumentaalfilm „u.Q.“ võitis Prahas toimunud Eurofilmfest DEF29 võistlusprogrammi „Film ja muusika“ parima filmi auhinna.

Foto: Pressimaterjal
Toimetas Helen Reinhold 14. aprill 2022 10:29

Režissöör Ivar Murdi dokumentaalfilm Uku Kuudist võitis Prahas toimunud Eurofilmfestil parima filmi auhinna.

Eurofilmfest toimus Tšehhis 6.-13. aprillini. Festival toimus juba 29. korda. Filmi „u.Q.“ näidati muusikadokumentaalide võistlusprogrammi raames.

Uku Kuudi lindistatud lugusid teatakse rohkem, kui me arvata oskame. Et mõista tema rahvusvahelist fenomeni, tähendab mõista eri niššide, alažanrite ja peidetud muusikaliste vaimuvapustuste võimet tänapäeval mitte ainult eksisteerida, vaid lausa õitseda iseseisvalt peavoolust.

Maryn E. Coote´i (endise Marju Kuudi) poja Uku elu viis ta Nõukogude Liidust pagulusse Rootsi, sealt edasi Los Angelese muusikastuudiotesse, siis tagasi äsja taasiseseisvunud Eestisse ning hiljem amüotroofilise lateraalskleroosiga (ALS) võideldes kõlaritesse üle terve maailma.

„u.Q.“ räägib Uku Kuudi elust ja filmimine leidis aset neljas erinevas riigis. Uku Kuudi, kui muusiku ja videomeistri pildikeel ja stiil mahub väga kindlatesse raamidesse. Tema käekiri on omane vaid talle ning seda matkib kohati filmis ka režissöör Ivar Murd.

Filmi režissöör Ivar Murd, produtsent Margus Õunapuu, Filmi tootis Film Tower OÜ. Filmi tootmise rahastamist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ning ERR.