Suunamudija Sten Talivee

Foto: Robin Roots
Toimetas Anu Saagim 13. märts 2022 21:32

Sa arvad, et sa oled oodatud? Sa arvad, et sind aidatakse igal sammul, sest tegu on heaoluühiskonnaga? Sa arvad, et sul lastakse tööle minna ja kodu leida? Sa arvad, et kõik käib sama kiiresti kui Eestis? Kui jah, siis arva seda kõike ja uuesti – sul ei ole õigus! Lühiblogis „Suunamudija Soomes“ annan mina, Sten Talivee, ülevaate sellest, milline on elu meie naabrite juures Helsingis. Kõik ei ole kuld, mis hiilgab ja olgu etteruttavalt öeldud, et eluke siin, üliturvalisena näival maal, on olnud üks paras katsumuste kadalipp!

Ma ikka vahel mõtlen, et ma olen täitsa hullult haige olnud ning seda täiesti süüdimatult. Kas te oskate ette kujutada olukorda, kus sa loed kõige odavamas poes sente ja sööd kaks päeva praktiliselt leivapalukesi, sest oled endale just…Täna ma ei oskaks sellist olukorda ette kujutada, kuid mõned aastad tagasi Eestis, väikse palga eest tööd rügades, just sellise olukorraga ma silmitsi seisingi.

Lühiblogis „Suunamudija Soomes“ annab Sten Talivee ülevaate sellest, milline on elu meie naabrite juures Helsingis. Kõik ei ole kuld, mis hiilgab ja olgu etteruttavalt öeldud, et eluke üliturvalisena näival maal, on olnud tema jaoks üks paras katsumuste kadalipp!

„Ma ikka vahel mõtlen, et ma olen täitsa hullult haige olnud ning seda täiesti süüdimatult,“ pajatab Sten. „Kas te oskate ette kujutada olukorda, kus sa loed kõige odavamas poes sente ja sööd kaks päeva praktiliselt leivapalukesi, sest oled endale just…Täna ma ei oskaks sellist olukorda ette kujutada, kuid mõned aastad tagasi Eestis, väikse palga eest tööd rügades, just sellise olukorraga ma silmitsi seisingi.“

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99