AINULAADNE LOOJA: Graafikuna tõusis Leonhard Lapin esile 70ndatel, mil tema tööd äratasid rahvusvahelist tähelepanu ning võitsid palju auhindu välisbiennaalidelt. Lapini tuntuim graafikaseeria „Naine-masin“ kujutab naise ning erootika mehhaniseerumist. Pildil Lapini näituse avamine 2003. aastal galeriis Deco.

Foto: Tiina Kõrtsini
Inimesed
1. märts 2022, 22:30

28. veebruaril suri arhitekt, kunstnik, arhitektuuriajaloolane ja luuletaja Leonhard Lapin (29.12.1947 – 28.02.2022)

„Leonhard Lapin ju elas sellist elu, nagu ta elas – täiel rinnal. Seda infarkti oli mingil määral võib-olla karta. Lapinil olid ju südamega probleemid.“

„Ta oli üks hull kunstnik, kes ei andnud alla.“ Nõnda iseloomustab veebruari viimasel päeval 74aastasena surnud Leonhard Lapinit tema elu esimene armastus, abikaasa ja mõttekaaslane, kunstnik Sirje Runge. „Leo oli ja on ainulaadne looja Eesti kunstis ja suuremalt ka kultuuris.“

„Mulle tuli see täieliku šokina,“ tunnistab Lapini portreefilmi „Protsess“ autor, arhitekt Margit Mutso. „Ehkki teistpidi... Ta ju elas sellist elu, nagu ta elas – täiel rinnal. Selles mõttes oli seda infarkti mingil määral võib-olla karta. Lapinil olid ju südamega probleemid.“

Edasi lugemiseks: