Portreefilm „Pätt või pühak“ arhitekt Raul Vaiksoost; esilinastus Apollo Solarise kinos

Anu Saagim | Video: Stanislav Moshkov 15. jaanuar 2022 21:56

14.jaanuaril esilinastus Apollo Solarise kinos portreefilm Eesti ühest värvikamast arhitektist, Raul Vaiksoost. Raulil ei ole siiani mobiiltelefoni, ta ei juhi autot ja ta keeldub igasugusest kiirustamisest. Ometi jõuab tunnustatud arhitekt alati minuti pealt nii tellijatega kohtuma, loenguid andma kui ka pöörastele väljasõitudele koos sõpradega.

Vaata videosid ja pildigaleriid meeleolukalt filmi esilinastuselt, kus voolas ojadena Rauli lemmikmärjuke ja kohal oli näitlejate ning kultuuritegelaste raskekahurvägi!  

14.jaanuaril esilinastus Apollo Solarise kinos portreefilm Eesti ühest värvikamast arhitektist, Raul Vaiksoost. Raulil ei ole siiani mobiiltelefoni, ta ei juhi autot ja ta keeldub igasugusest kiirustamisest. Ometi jõuab tunnustatud arhitekt alati minuti pealt nii tellijatega kohtuma, loenguid andma kui ka pöörastele väljasõitudele koos sõpradega. Vaata videosid ja pildigaleriid meeleolukalt filmi esilinastuselt, kus voolas ojadena Rauli lemmikmärjuke ja kohal oli näitlejate ning kultuuritegelaste raskekahurvägi!  

„Jumaliku puudutuse osaliseks saab vaid tööd tehes ja kui inspiratsioon peale tuleb, töötan ma mitu ööpäeva järjest,“ tunnistab Raul. Tema projekteeritud ehitisi leiab üle Eesti ja teda on tööde eest pärjatud nii Kultuurkapitali aastapreemia kui Eesti Vabariigi teenetemärgiga.

Piip ühes, lemmikõlu teises käes, ei seisa karismaatiline mees aga alati taevasel pjedestaalil, vaid kõnnib sageli sõgeduse ja geniaalsuse piiril. Ta on kirglik ja pühendunud, samal ajal kompromissitu ja argielus täiesti saamatu, suutmata kõige lihtsamat toitu valmistada või pangakaarti kasutada.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99