Heidi Hanso Pajuvärava talus SaaremaalFoto: Teet Malsroos
Helen Reinhold 8. jaanuar 2022 15:00

„Talved on maal väga kallid, eriti sellistes vanades majades nagu minul, mis hoiab sooja vaid siis, kui on tuli pliidi all,“ sõnab saatejuht, teletoimetaja ja Saaremaal asuva Pajuvärava talu perenaine Heidi Hanso. Ehkki suure talumajapidamise soojana hoidmiseks ning paljude loomade heaolu tagamiseks tuleb talviti kasutada ka elektrikütet, on Pajuvärava talu suurest elektrihindade murekoormast puutumata jäänud. Kirjanik, ajakirjanik ja kirjastaja Epp Petrone sõnab, et tänu puuküttele pole temagi elektriarved hoomamatud. Siiski on ta kokkuhoiu huvides kõvasti kärpinud enda talus peetavate loomade ja lindude arvu.

„Üldiselt katsun olla väga kokkuhoidlik. Just hiljuti vaatasin oma paketi üle  – mul on vanast ajast veel fikseeritud pakett, mis nüüd jäi põhimõtteliselt jälle samaks. Tegelikult on kummaline, et eelmisel talvel olid minu elektriarved julgelt poole suuremad. Ma ei tea, kuidas see võimalik on. Lasin küll vahetada kogu majja tuleva kaabelduse, seega järsku oli eelnevalt siis lihtsalt elektrikadu,“ mõtiskleb Hanso.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (12)

Peeru Valgel 9. jaanuar 2022 13:43
Asjapulk kah paar korda TV saatesse kutsutud nüüd peab ennast eliidi hulka arvatevat ja kummardab ning kiidab Päikeseviletsust.
ei jõua kohale 9. jaanuar 2022 11:54
Kas siis on väga raske aru saada neil Heididel ja Eppudel ja lisaks ajakirjanikul, et fikseeritud paketiga polegi elektrienergia kulu tõusnud? Küll tõuseb, kui fikspaketid uue hinnaga sõlmitakse, praegused ju püsima ei jää. Või tehaksegi reklaami, et kergeusklikud jookseksid hinda fikseerima? Vastutustundetu ja lubamatu on sellist jura avaldada.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS