Inimesed

Helen Kõpp: uuest rasedusest kuuldes tekkis mul hirm – esimest last ilmale tuues ei kuulanud personal mu muret ja irvitas, et sünnitamine ongi raske (10)

Mondela Urbala, 7. jaanuar 2022 10:30

Helen Kõpu teine beebiootus.

Foto: Erakogu

Seitsmendat kuud raseda blogija Helen Kõpu perre on märtsis oodata teist last. Kuigi maimuke oli rohkem kui oodatud, tabas Helenit alguses suur hirm. Praguseks on ta tänu uutele teadmistele hirmud seljatanud ega jõua pisipõnni ära oodata. „Hüpnosünnitust (loomulikku sünnitust – toim.) saab võrrelda kakamisega – vaja on tunda end väga mugavalt ning iseennast olukorra peremehena,“ toob ta tabava võrdluse.

Helen tõdeb kurvastusega, et teine rasedus on kulgenud algusest peale üsna raskelt. „Esimene trimester oli ainult üks suur kannatus – süda oli kogu aeg paha, mille tõttu olid mul tohutud peavalud ja jubedad kõrvetised. Kahjuks lõi välja ka tugev ishias ning väga tugev sümfüüsivalu. Kannatasin terve oktoobri ka tugeva põskkoopapõletiku käes,“ loetleb ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.10.2021
Helen Kõpp tunnistab, et Kalvi-Kalle polegi tema esiklapse isa: tahtsin tütre pärisisa kaitsta
08.09.2021
Helen Kõpp ootab teist last: mul olid mitmed rasedussümptomid, kuid ignoreerisin neid, sest arvasin, et ei saa tervise tõttu veel rasestuda