AKTID LUMISES KADRIORUS: Arvo Iho näitusel on väljas ka mõned aktifotod, kuigi Kastellaanimajas avatud näituse aktsent on Kadrioru pargil.

Foto: Martin Ahven
Jaanus Kulli 27. detsember 2021 22:30

„Neli aastat tagasi tegid kaks islami noort neidu minu kohta ülikooli rektorile kirjaliku avalduse, kus oli mustvalgel kirjas, et õppejõud näitab loengus pornograafiat ning teeb seda veel huumoriga vürtsitatult. Mille peale sain käskkirja, et kui ma veel korra julgen oma tundides näidata alasti inimeste pilte, visatakse mind ülikoolist välja,“ meenutab režissöör ja operaator Arvo Iho talle peaaegu et saatuslikuks saanud juhtumit.

„Vähe piltidest, mis neidusid šokeeris. Neile ei meeldinud ka see, kui selgitasin, et tumedas riietes inimest peab külje pealt tugevalt välja valgustama. Minu õnnetuseks illustreerisin ma oma juttu kahekümneaastase kauni figuuriga neiu fotoga. See oli aktifotode kõrval teine surmapatt, et julgesin näidata kaunist naisekeha. Mis sest, et riietes. Inimese keha, riietes või mitte, ei tohi näida, see on alandav, seisis rektorile saadetud kaebekirjas,“ tuleb Ihole meelde aastatetagune lugu ka nüüd, kui ta Kastellaanimajas avatud näitusel aktifotode ees seisab.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 8 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99