Inimesed

Sahlene soovib taas Eurovisionil Eestit esindada

VÕIMAS! Selgusid „Eesti laul 2022“ kolmanda veerandfinaali kümme osalejat (5)

Toimetas Mondela Urbala, 29. november 2021 20:00

Rootsi laulja Sahlene on korra juba Eurovisioni laval Eestit esindanud ja seda edukalt – 2002. aastal saavutas ta kolmanda koha looga „Runaway“, mille autor on toona populaarne eurolaulude kvartett Pearu Paulus, Alar Kotkas, Ilmar Laisaar ja Jana Hallas.

Foto: ARNO SAAR

Selgusid „Eesti laul 2022“ kolmanda veerandfinaali osalejad, kelle seast leiab ka Sahlene'i (pildil) nime. Rootslanna on korra juba Eurovisioni laval Eestit esindanud ja seda edukalt – 2002. aastal saavutas ta kolmanda koha looga „Runaway“, mille autor on toona populaarne eurolaulude kvartett Pearu Paulus, Alar Kotkas, Ilmar Laisaar ja Jana Hallas. Nüüd on rootslanna pääsenud „Eesti laulu“ veerandfinaali looga „Champion“, mille ta on kirjutanud koos Nicklas Eklundi, Dagmar Oja ja Kaire Vilgatsiga.

Konkurentsi on aga Sahlene'ile pakkumas teinegi eurolaulude vanameister Sven Lõhmus, kes seekord on kirjutanud loo Elina Nechayevale, kes 2018. aastal tõi Eestile looga „La forza“ kaheksanda koha. Nimekirjas on pooled juba tuttavad nimed, kes on viimastel aastatel laulukonkursi tihedast sõelast poolfinaalidesse pääsenud, nagu näiteks Stefan, Lauri Pihlap, Inga Tislar ja Merilin Mälk.

Foto: ERRi kollaaž

Kolmandas veerandfinaalis hakkavad laupäeval koha eest poolfinaalis võitlema kümme artisti, kellest edasi pääseb viis:

Alabama Watchdog – „Move On“: autorid Ken Einberg, Taaniel Pogga,
Sven Seinpere

Anna Sahlene – „Champion“: autorid Anna Sahlene, Nicklas Eklund, Dagmar Oja, Kaire Vilgats

deLULU – „Music Saved My Soul“: autorid Taavi Paomets, Mairo
Marjamaa, Inga Tislar

Elina Nechayeva – „Remedy“: autor Sven Lõhmus

Goodreason – „Three Days Ago“: autor Hele-Mai Mängel